Ksiądz Marceli od wszystkich świętych

Polska 2010

Dokument ukazuje życie i działalność ks. Marcelego Godlewskiego. Oczami piętnastoletniej żydowskiej dziewczynki widz śledzi losy kapłana, nie omijając tematów trudnych i kontrowersyjnych.

  • Czas trwania: 28 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Ksiądz Marceli od wszystkich świętych w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Maciej Pawlicki Autor
  • Ewelina Pertkiewicz Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument ukazuje życie i działalność ks. Marcelego Godlewskiego, który pomagał Żydom podczas II wojny światowej. Oczami piętnastoletniej żydowskiej dziewczynki widz śledzi losy kapłana, nie omijając tematów trudnych i kontrowersyjnych. Film próbuje ustalić, na czym polegał antysemityzm księdza, o który duchowny był posądzany, ilu Żydów uratował i dlaczego dopiero po wielu latach starań przyznano mu medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Antysemita, który ratował Żydów - tak historia podsumowała życie ks. Marcelego Godlewskiego. Dokument "Ksiądz Marceli od Wszystkich Świętych" ukazuje życie i działalność ks. Godlewskiego w pełnym świetle. Oczami piętnastoletniej żydowskiej dziewczynki śledzimy losy kapłana, nie omijając tematów trudnych i kontrowersyjnych. Próbujemy ustalić na czym polegał jego antysemityzm, ilu Żydów uratował i dlaczego przyznano mu medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata dopiero po wielu latach starań. Ale przede wszystkim próbujemy ustalić, jakim człowiekiem był ks. Marceli i jak to się stało, że kilkadziesiąt lat po jego śmierci (zmarł w 1945 r.), pamięć o nim jest wciąż żywa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×