Księżna na wojnie

Charlotte - a Royal at War, 0

Kulisy działań Szarlotty, wielkiej księżnej Luksemburga, i członków jej rządu, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o niepodległość ojczyzny okupowanej przez nazistów.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Księżna na wojnie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Kulisy działań Szarlotty, wielkiej księżnej Luksemburga, i członków jej rządu w czasie II wojny światowej. Kiedy w 1940 roku armia Hitlera zajęła ten niewielki kraj, księżna i ministrowie zbiegli do Francji, gdzie utworzyli rząd na wygnaniu. Szarlotta, krytykowana za porzucenie Luksemburczyków na pięć długich lat hitlerowskiej okupacji, wykorzystała jedyną broń, jaką miała do dyspozycji. Na falach radiowych przesyłała rodakom komunikaty nawołujące do walki z okupantem. W programie y relacje naocznych świadków i archiwalne materiały filmowe.

Dokument odsłaniający kulisy działań Szarlotty, wielkiej księżnej Luksemburga, i członków jej rządu, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o niepodległość ojczyzny okupowanej przez nazistów. Kiedy w 1940 roku armia Hitlera zajęła ten niewielki kraj, księżna i ministrowie zbiegli do Francji, gdzie utworzyli rząd na wygnaniu. Szarlotta, krytykowana za porzucenie Luksemburczyków na pięć długich lat hitlerowskiej okupacji, wykorzystała jedyną broń, jaką miała do dyspozycji. Na falach radiowych przesyłała rodakom komunikaty nawołujące do walki z okupantem. W programie zobaczymy relacje naocznych świadków i archiwalne materiały filmowe w kolorze, które przybliżą nam tę mało znaną sylwetkę „królewskiej propagandzistki w perłach”. Poznamy historię kobiety, która w najmroczniejszych chwilach, za pomocą radia, inspirowała naród do działania.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×