Księżna Pani

Polska 2005

Film opowiada o niezwykłej kobiecie, arcyksiężnej Marii Krystynie Habsburg, która mimo swego pochodzenia nigdy nie wyrzekła się polskości i nigdy nie przyjęła obcego obywatelstwa.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Księżna Pani w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Grażyna Ogrodowska Autor
  • Anna Sekundewicz Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterką filmu jest 82-letnia arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg, która po ponad 50 latach spędzonych na emigracji w Szwecji i Szwajcarii powróciła do rodzinnego Żywca i mieszka w dawnym pałacu. Władze miasta specjalnie wyremontowały dawną kręgielnię i salę bilardową, urządzając tam mieszkanie dla księżnej. Film opowiada o niezwykłej kobiecie, która mimo swego pochodzenia nigdy nie wyrzekła się polskości i nigdy nie przyjęła obcego obywatelstwa.

Bohaterką filmu jest 82-letnia dziś arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg, która po ponad 50 latach spędzonych na emigracji w Szwecji i Szwajcarii powróciła do rodzinnego Żywca i mieszka w swoim dawnym pałacu. Władze miasta specjalnie wyremontowały dawną kręgielnię i salę bilardową, urządzając tam mieszkanie dla księżnej. Film opowiada o niezwykłej kobiecie, która mimo swego pochodzenia nigdy nie wyrzekła się swej polskości i nigdy nie przyjęła obcego obywatelstwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×