Kto finansuje ISIS

Daesh Financing System, Francja 2015

Autorzy ukazują wyniki trzymiesięcznego śledztwa, które zostało przeprowadzone w sprawie finansów Państwa Islamskiego. Okazuje się, że teoretycznie odcięty od cywilizacji kraj dobrze prosperuje.

 • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Kto finansuje ISIS w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 10.03.2018 22:05

  FOKUS TV

 • Czwartek 08.02.2018 23:00

  FOKUS TV

 • HIT Dnia

  Niedziela 04.02.2018 21:00

  FOKUS TV

 • Niedziela 07.05.2017 15:20

  Nowa TV

 • HIT Dnia

  Czwartek 11.08.2016 22:40

  FOKUS TV

 • HIT Dnia

  Niedziela 07.08.2016 21:00

  FOKUS TV

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W Internecie krążą filmy propagandowe tzw. Państwa Islamskiego, które zachęcają do wstąpienia do organizacji. Terroryści kupują broń, samochody, szkolą rekrutów i przemieszczają się po świecie. Autorzy zastanawiają się, skąd są brane na to fundusze, skoro na te rejony zostało nałożone embargo. Okazuje się, że teoretycznie odcięty od cywilizacji kraj co roku zarabia miliony dolarów na handlu ropą i bawełną. Zapłata za towary nie jest problemem, a stworzony przez terrorystów mechanizm finansowy działa sprawnie i skutecznie.

Terroryści z Państwa Islamskiego dysponują ogromnymi pieniędzmi. Dokumentaliści próbują wyjaśnić, skąd biorą oni środki na swoją działalność. Najpotężniejsza organizacja terrorystyczna stworzyła dobrze funkcjonujące państwo. Wydobywa się tam ropę naftową, dodatkowo ISIS kontroluje 90% upraw bawełny w Syrii. Surowce przemycane są do państw ościennych, gdzie mieszane z towarem innego pochodzenia są nie do wykrycia. Nie przestrzega się zakazu handlu z Daesh. Sąsiedzi chętnie kupują tańsze produkty. Terroryści i ludność mieszkająca na terenach przez nich kontrolowanych potrzebują zaopatrzenia. ISIS rośnie w siłę, bo są ludzie, którzy nie respektują zakazu handlu i kontaktów z organizacją.

Komentarze

Skomentuj
 • Anonimus (gość)

  He he . Ten program jest propagandowy ! Ogólnie wiadomo iż wytwór isis to działo USA! Tak jak alkaida Osamy he he . Kolejny produkt USA, by mogli bezprawnie z swymi wojskami pod pretekstem walki z terroryzmem najezdzac Państwo ! Najwięksi i chyba jedyni terroryści to USA!

  04.02.2018 21:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×