Kto finansuje terroryzm

Financing Terror, Francja 2018

Szefowie wywiadów, informatorzy, eksperci ds. bezpieczeństwa, śledczy i politolodzy - wszyscy zgadzają się, że najskuteczniejszym sposobem walki z terroryzmem jest odcięcie terrorystów od pieniędzy.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Valérie Montmartin

Kto finansuje terroryzm w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Valérie Montmartin Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Szefowie wywiadów, informatorzy, eksperci ds. bezpieczeństwa, śledczy i politolodzy - wszyscy zgadzają się, że najskuteczniejszym sposobem walki z terroryzmem jest odcięcie terrorystów od pieniędzy. Po raz pierwszy specjaliści gromadzą się w jednym miejscu, aby wyjaśnić, dlaczego tak proste w teorii rozwiązanie przysparza tak wiele kłopotów przywódcom tego świata. Zaproszeni eksperci analizują walkę z terroryzmem zainicjowaną po atakach na World Trade Center. Dokument stara się odpowiedzieć na pytanie, czy wojna finansowa ma szanse powodzenia.

Szefowie wywiadów, informatorzy, eksperci ds. bezpieczeństwa, śledczy i politolodzy – wszyscy zgadzają się, że najskuteczniejszym sposobem walki z terroryzmem jest odcięcie terrorystów od pieniędzy. Po raz pierwszy specjaliści gromadzą się w jednym miejscu, aby wyjaśnić, dlaczego tak proste w teorii rozwiązanie przysparza tak wiele kłopotów przywódcom tego świata. Zaproszeni eksperci analizują piętnastoletnią walkę z terroryzmem zainicjowaną po atakach na World Trade Center. Już na samym początku przyjęto strategię "odcinania terrorystów od zasobów", czyli unieszkodliwiania podmiotów finansujących przestępców. Po pierwszych sukcesach zachodni przywódcy musieli zmierzyć się z serią porażek – przede wszystkim tych w Iraku i Syrii. Specjaliści ich przyczyn upatrują w niekonsekwentnej polityce zagranicznej prowadzonej przez różne państwa – niektóre z nich jawnie finansują terroryzm, inne natomiast wciąż miotają się pomiędzy interesami politycznymi i gospodarczymi a bezpieczeństwem obywateli. Po 15 latach od tragedii 11 września 2001 roku ataki w Paryżu, Brukseli, Orlando i Nicei zdają się potwierdzać fiasko. Dokument stara się odpowiedzieć na pytanie, czy wojna finansowa ma jeszcze szanse powodzenia.

Komentarze

Skomentuj
  • Tomek (gość)

    Arabia Saudyjska. Proszę, zaocszczędziłem wam godzinę

    08.05.2019 12:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×