Kulisy rosyjskiej wojny informacyjnej

Guerre de l'info: au coeur de la machine russe, Francja 2018

Dokument o nowej formie walki na arenie międzynarodowej - rywalizacji o przychylność opinii publicznej, manipulowaniu informacjami i zabiegach propagandowych w Internecie.

  • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Paul Moreira

Kulisy rosyjskiej wojny informacyjnej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Ludovic Gaillard Montaż
  • Pedro Brito de Fonseca Zdjęcia
  • Emmanuel Bach Zdjęcia
  • Denis Slepov Zdjęcia
  • Paul Moreira Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o nowej formie walki na arenie międzynarodowej - rywalizacji o przychylność opinii publicznej, manipulowaniu informacjami i zabiegach propagandowych w Internecie. Kraje zachodnie dostrzegają, że zagrożenie ze strony Rosji wzrasta. Rosjanie opłacają swoich "agentów", by wywierać wpływ na niektóre partie europejskie. Władimir Putin wykorzystuje telewizję Russia Today i portal Sputnik, by docierać do widzów z różnych państw na świecie. Rosjanie zręcznie prowadzą walkę w Internecie, który stał się nowoczesnym polem bitwy.

Film dokumentalny o nowej formie wojny światowej, bez bomb i karabinów, ale z inną potężną bronią, która się nazywa opinia publiczna, manipulacja informacją i propaganda. Toczy się dziwna wojna. Zachód widzi narastające rosyjskie zagrożenie. W pewnych europejskich partiach Rosjanie finansują agentów wpływu. W roku 2005 Putin utworzył telewizję Russia Today i portal Sputnik. Są dostępne na całym świecie, we wszystkich językach. Rosjanie zręcznie poprowadzą walkę na pierwszym nowoczesnym polu bitewnym, jakim jest Internet. Tutaj można łatwiej manipulować percepcją ludzi. Nowy świat, nowe słowa. Nowi wojownicy opanowują wirtualną przestrzeń, w której spędzamy połowę naszego czasu. Potrzebny nam słownik. W czerwcu 2017 roku Putin przyznał się do istnienia nowych rosyjskich agentów wpływu. W październiku 2017 roku prezesów Facebooka, Twittera i Google'a wezwano do senatu USA. Śledztwo wykazało, że rozpowszechniali tysiące ultrakonserwatywnych treści na rzecz Trumpa. Za reklamy polityczne i propagandę płacili Rosjanie. W lutym 2018 roku sąd amerykański oskarżył Prigożina i 12 jego współpracowników o działanie na szkodę Stanów Zjednoczonych. Czy Putin był zleceniodawcą? Jak działa rosyjska władza? Mechanizmy propagandy i manipulacji w cyberprzestrzeni, mediach, gospodarce. Do czego to wszystko zmierza? Reż. Paul Moreira Dystrybutor: JAVA Films Producent: Premieres Lignes Televisions - Francja 2018.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×