Kultura, Giedroyć i inni

Kultura, Giedroyć i inni, Polska 2020

Film o Jerzym Giedroyciu oraz o założonym przez niego Instytucie Literackim. Dziedzictwo Instytutu zasługuje na ciągłe przypominanie i nowe opracowania.

 • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Tadeusz Śmiarowski

Kultura, Giedroyć i inni w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Tadeusz Śmiarowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film o Jerzym Giedroyciu oraz o założonym przez niego Instytucie Literackim. Celem filmu jest nie tylko przypominanie, ale też próba pokazania tego, co pozostało. W filmie ważną rolę odegrają inscenizacje, które pojawiają się w regularnym rytmie, przywołując postacie głównych bohaterów - mieszkańców redakcji przy Avenue de Poissy oraz ich najsłynniejszych literackich gości.

Film o Jerzym Giedroyciu oraz o założonym przez niego Instytucie Literackim. Dziedzictwo Instytutu zasługuje na ciągłe przypominanie i nowe opracowania. Celem filmu jest nie tylko przypominanie, ale też próba pokazania tego, co pozostało. W filmie ważną rolę odegrają inscenizacje, które pojawiają się w regularnym rytmie, przywołując postacie głównych bohaterów - mieszkańców redakcji przy Avenue de Poissy oraz ich najsłynniejszych literackich gości, takich jak Jerzy Stempowski, Czesław Miłosz, Andrzej Bobkowski, Witold Gombrowicz i Marek Hłasko.

Komentarze

Skomentuj
 • E.Gierek (gość)

  Film o wyjątkowej szui i filistrze w emigracyjnym szambie pseudo artystów, donosicieli ,oszustów, złodziejaszków ,malwersantów i grafomanów!

  27.07.2022 20:04
 • Dworczak Tomasz.

  Mocno się obawiam, żeby red. Jerzemu Giedroyc'owi nie kazano w tym filmie "kopać jakichś leżących", bo to w naszej obecnej twórczości dokumentalnej modne, a nawet - rzekłbym - obowiązujące...

  25.05.2022 18:32

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×