Ladykillers, czyli zabójczy kwintet

The Ladykillers, USA 2004

Grupa nieudaczników pod kierunkiem Dorra planuje włamanie do skarbca kasyna. Aby dobrać się do pieniędzy, postanawiają wykopać tunel i w tym celu wynajmują piwnicę w domu starszej pani Munson.

  • Czas trwania: 104 minut, Gatunek: Komedia kryminalna
  • Reżyseria: Joel Coen, Ethan Coen

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

Więcej »

Twórcy

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Grupa nieudaczników pod kierunkiem rzekomego profesora Dorra planuje włamanie do skarbca kasyna. Aby dobrać się do pieniędzy, postanawiają wykopać tunel i w tym celu wynajmują pomieszczenie piwniczne w domu starszej pani Munson. Czujność pobożnej staruszki ma uśpić informacja, że są zespołem muzycznym i w piwnicy będą ćwiczyć muzykę kościelną. Złodzieje okazują się zbyt ograniczeni umysłowo, aby podołać skomplikowanemu zadaniu, za to starsza pani wykazuje dużą przenikliwość.

Zdobywcy Oscarów Tom Hanks (Forrest Gump, Filadelfia) i reżyserzy Joel i Ethan Coenowie (Fargo) połączyli swe siły przy realizacji tej doskonałej komedii kryminalnej, stanowiącej swobodną wersję klasycznej, angielskiej komedii "Jak zabić starszą panią". Południe Stanów Zjednoczonych. Podający się za profesora, a w rzeczywistości oszust i włamywacz, Goldhwait H. Dorr (Hanks), planuje "skok stulecia" na kasyno. W tym celu kompletuje gang rzekomych zawodowców. Wynajmują piwnicę w domu naprzeciwko banku i zaczynają drążyć tunel. Oficjalnie odbywają tam próby orkiestry kościelnej. Szybko okazuje się, że "eksperci" są mocno niekompetentni. W dodatku właścicielka pomieszczenia, czarnoskóra starsza osoba, pani Marva Munson, sama śpiewająca w chórze kościelnym, jest niezwykle dociekliwa i wkrótce odkrywa plany przestępczej piątki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 20

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×