Lama z Ułan Bator

Ub Lama, Wielka Brytania/Litwa/Mongolia 2011

Dwunastoletni Galaa mieszka w jurcie na obrzeżach Ułan Bator. Pewnego dnia matka oznajmia zakochanemu w grach komputerowych i hip-hopowi chłopcu, że najbliższe lata spędzi w buddyjskim klasztorze.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Egle Vertelyte

Lama z Ułan Bator w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Egle Vertelyte Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwunastoletni Galaa mieszka w małej jurcie na obrzeżach Ułan Bator. Interesuje go tylko internet, muzyka rap, gry i fast food. Po śmierci ojca matka nie mogła jednak dłużej tolerować wagarów chłopaka i jego handlowych wycieczek na miejscowy czarny rynek. Postanowiła wysłać pociechę do Pethub, buddyjskiego klasztoru słynącego w całej Mongolii z surowej dyscypliny.

Dwunastoletni Galaa mieszka w małej jurcie na obrzeżach Ułan Bator. Pewnego dnia matka oznajmia zakochanemu w grach komputerowych i hip-hopowi chłopcu, że najbliższe lata spędzi w buddyjskim klasztorze. To może oznaczać jedynie drastyczne zmiany w życiu dziecka. Galaa żyje w świecie położonym w połowie drogi między nowoczesnością a tradycją. Wcześniej interesowały go tylko internet, muzyka rap, gry i fast food. Po śmierci ojca matka nie mogła jednak dłużej tolerować wagarów chłopaka i jego handlowych wycieczek na miejscowy czarny rynek. Postanowiła wysłać pociechę do Pethub, buddyjskiego klasztoru słynącego w całej Mongolii z surowej dyscypliny. „Bębenki, dzwonki, księgi z sutrami, pas, szaty... Podoba mi się to wszystko!” - mówił zachwycony nowym otoczeniem Galaa. Czy jego fascynacja nie miała jednak prędko się skończyć? „Lama z Ułan Bator” to opowieść o dorastaniu, hartowaniu charakteru i kolizji kultur, zachodzących w egzotycznej scenerii współczesnej Mongolii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×