Łamacze kodów: nieznani bohaterowie Bletchley Park

Codebreakers: Bletchley Park's Lost Heroes, 0

Historia brytyjskiego inżyniera Tommy'ego Flowersa i utalentowanego brytyjskiego matematyka Billa Tutte'a. Uważa się, że Tutte jest autorem największego dokonania z czasów II wojny światowej.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Łamacze kodów: nieznani bohaterowie Bletchley Park w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia brytyjskiego inżyniera Tommy'ego Flowersa i utalentowanego brytyjskiego matematyka Billa Tutte'a. Uważa się, że Tutte jest autorem największego intelektualnego dokonania okresu II wojny światowej. Bez jego wkładu nigdy nie doszłoby do przełomowej operacji Overlord. Tutte złamał kod dziesięciokrotnie trudniejszy niż Enigma i z grupą innych genialnych współpracowników umożliwił Churchillowi "włamanie się" do osobistej linii Hitlera, wygranie wojny i objęcie prymu w epoce komputerów.

Oto niezwykła, do tej pory ukrywana, historia brytyjskiego inżyniera Tommy'ego Flowersa i utalentowanego brytyjskiego matematyka Billa Tutte'a. Niesamowite umiejętności Tutte'a w łamaniu kodów i inżynierski geniusz Flowersa wydały owoc, którym był Colossus pierwszy programowalny komputer. Uważa się, że Tutte jest autorem, największego intelektualnego dokonania okresu II wojny światowej bez jego wkładu, nigdy nie doszłoby do przełomowej operacji Overlord. Tutte złamał kod dziesięciokrotnie trudniejszy niż Enigma i z grupą innych genialnych współpracowników umożliwił Churchillowi "włamanie się" do osobistej linii Hitlera, wygranie wojny i objęcie prymu w epoce komputerów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×