Las Bawarski - rozległy, mroczny, czarodziejski

Bavarian Forest - Deep, Dark and Enchanted, Niemcy 2016

Jesień w Parku Narodowym Lasu Bawarskiego. O tej porze roku las pachnie mocniej i intensywniej niż zwykle. Dla zwierząt jest to początek niełatwego okresu. Coraz trudniej jest znaleźć pożywienie.

  • Czas trwania: 44 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jürgen Eichinger

Las Bawarski - rozległy, mroczny, czarodziejski w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Jürgen Eichinger Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jesień w Parku Narodowym Lasu Bawarskiego. O tej porze roku las pachnie mocniej i intensywniej niż zwykle. Dla zwierząt jest to początek niełatwego okresu. Coraz trudniej jest znaleźć pożywienie. Nawet rysie napotykają trudności, polując w głębokim śniegu. W Lesie Bawarskim rysie zaczęły się na nowo pojawiać niedawno, po stu pięćdziesięciu latach nieobecności.

Film dokumentalny o najpiękniejszych w Europie bawarskich lasach. Jesień w Parku Narodowym Lasu Bawarskiego: nisko stojące słońce dodaje parkowi wyjątkowego uroku. Nie słychać żadnych dźwięków. W tajemniczej ciszy szeleszczą tylko spadające liście. Jesienią las pachnie inaczej: mocniej i intensywniej. Ale piękna złota jesień to początek trudnego okresu dla zwierząt. Będzie im coraz trudniej znaleźć pożywienie. Nawet rysiom niełatwo polować w głębokim śniegu. Kilkanaście poruszających się z gracją kotów wraca do Czech. W Lesie Bawarskim nie było ich przez ponad 150 lat. Wciąż są tu rzadkością. Miały zbyt dużo złych doświadczeń z groźnym drapieżnikiem - człowiekiem. W Parku Narodowym Lasu Bawarskiego jest tylko część pierwotnego środowiska wydry. Ssaki te dawniej mieszkały w licznych strumieniach i rzekach, ale wobec działalności człowieka - polowań i zanieczyszczenia środowiska - musiały ustąpić. Kiedy jako jedyne źródło pożywienia zostały im stawy rybne, zwierzęta, które mieszkały w Bawarii od wieków, prawie wyginęły. Poznamy najpiękniejszy ekosystem leśny w Europie Środkowej. Prześledzimy życie zwierząt od jesieni przez 12 miesięcy, czyli wszystkie pory roku. Zobaczymy, jak zmienia się ten ekosystem. Zdjęcia robiono za pomocą dronów, balonów oraz najnowocześniejszego sprzętu nagrywającego. Od wieków przyroda rozwija się tutaj bez interwencji z zewnątrz. Latem i zimą las dzieli się z nami fascynującą wiedzą i ukazuje świat wyjątkowy w Europie Środkowej. Istnieje on tylko tutaj - w Lesie Bawarskim.

Komentarze

Skomentuj
  • Barbara (gość)

    Ten film ogląda się z przyjemnością :)

    30.05.2018 21:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×