Lato na Alasce

Alaskan Summer, Kanada 2017

Dokument prezentuje dziewicze i surowe tereny Alaski. To raj dla wielu gatunków zwierząt, np. humbaków i wielorybów. Lodowce i wysokie góry budzą szacunek i zachwyt.

  • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Lato na Alasce w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument prezentuje dziewicze i surowe tereny Alaski. Wysunięty na północ region Stanów Zjednoczonych budzi zachwyt otwartą, niekończącą się przestrzenią. Można tutaj podziwiać piękne zatoki i lasy. To raj dla wielu gatunków zwierząt, np. humbaków i wielorybów. Lodowce i wysokie góry budzą szacunek i zachwyt. W czasie krótkiego lata rzeki i strumienie są bogate w ryby, m.in. łososie. Stada humbaków i ptaków morskich regularnie odbywają daleką podróż.

Dokument pokazuje dziewicze i surowe tereny Alaski – północnego stanu USA. Zachwycające otwartą, niekończącą się przestrzenią zatoki i lasy, odkrywają piękno surowego stanu. To raj dla wyjątkowych gatunków zwierząt tj. humbaki i wieloryby. Niczym niezmącony, spokojny obraz wysokich lodowców i strzelistych gór, zapiera dech w piersiach. Bardzo krótkie lato kieruje mieszkańców surowej Alaski do pełnych łososi rzek i strumieni. Wielka wędrówka gatunków pokazuje walkę o przetrwanie w surowym klimacie. Stada humbaków i ptaków morskich rozpoczynają swoją podróż. Aż 140 milionów skrzydlatych mieszkańców Alaski, stanowi połowę tego gatunku na półkuli północnej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×