Lebensborn - fabryka aryjskich dzieci

Hitler's Children, Francja 2017

Historia szatańskiego eksperymentu "Lebensborn" przeprowadzonego w nazistowskich Niemczech na rozkaz Heinricha Himmlera. Jego celem miała być "hodowla aryjskiej rasy nadludzi".

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Françoise-Renée Jamet, Laurent Marocco

Lebensborn - fabryka aryjskich dzieci w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Françoise-Renée Jamet Reżyseria
  • Laurent Marocco Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia szatańskiego eksperymentu "Lebensborn" przeprowadzonego w nazistowskich Niemczech na rozkaz Heinricha Himmlera. Jego celem miała być "hodowla aryjskiej rasy nadludzi" - doskonałych dzieci zrodzonych z matek o najlepszych genetycznych predyspozycjach i ojców służących w SS. Plan zaowocował narodzinami tysięcy dzieci, które nazywano "dziećmi Hitlera". Pewnego dnia miały przewodzić nowemu światu opanowanemu przez nazistów. W latach 60. odkryto we Francji ośrodek należący do Lebensborn.

Oto nieopowiedziana dotąd historia szatańskiego eksperymentu "Lebensborn" przeprowadzonego w nazistowskich Niemczech na rozkaz Heinricha Himmlera. Jego celem miała być "hodowla aryjskiej rasy nadludzi" – doskonałych dzieci zrodzonych z matek o najlepszych genetycznych predyspozycjach i ojców służących w SS. Plan zaowocował narodzinami tysięcy dzieci, które nazywano "dziećmi Hitlera". Pewnego dnia miały przewodzić nowemu światu opanowanemu przez nazistów. W latach 60. odkryto we Francji ośrodek należący do Lebensborn. Po raz pierwszy dzieci urodzone w placówce dowiedziały się o swym przerażającym pochodzeniu i roli, jaką miały odegrać w szaleńczym planie Hitlera.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×