Lekarze bez granic

Living in Emergency: Doctors Without Borders, USA

Międzynarodowa organizacja Lekarze Bez Granic została założona w 1971 roku przez grupę francuskich lekarzy, którzy uznali, że prawo ludzi do opieki medycznej jest ważniejsze niż granice państwowe.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Lekarze bez granic w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Międzynarodowa organizacja Lekarze Bez Granic została założona w 1971 roku przez grupę francuskich lekarzy, którzy uznali, że wszyscy ludzie mają prawo do opieki medycznej, i że to prawo jest ważniejsze niż granice państwowe. Lekarze z MSF często ryzykują życiem, by udzielać pomocy medycznej ludziom w niebezpiecznych miejscach. MSF działa w ponad 80 krajach świata, w szczególności w krajach trzeciego świata oraz w regionach ogarniętych wojną. Działają w niej stali pracownicy i wolontariusze.

Międzynarodowa Organizacja Lekarze Bez Granic, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, działa od 1971 roku, założona przez grupę francuskich lekarzy. Powstała w wierze, że wszyscy ludzie mają prawo do opieki medycznej, i że to prawo jest ważniejsze niż granice państwowe. Lekarze z MSF ryzykują życie, by udzielać pomocy medycznej ludziom w strefach walk, które przedstawiciele innych organizacji, takich jak Międzynarodowy Czerwony Krzyż opuścili z obawy o własne bezpieczeństwo… Dostarczają opieki medycznej zarówno w przypadkach działań zbrojnych, jak i epidemii i klęsk żywiołowych. MSF działa w ponad 80 krajach całego świata, w szczególności w krajach Trzeciego świata oraz w krajach ogarniętych wojną. MSF często protestowało na forum Narodów Zjednoczonych przeciw zbrodniom wojennym w imieniu ludności pozbawionej własnej oficjalnej reprezentacji. MSF składa się z wolontariuszy oraz stałych pracowników i jest sponsorowana przez osoby prywatne, organizacje, przedsiębiorstwa i rządy. Kim są niezwykli ludzie, którzy narażając własne życie wyruszają w najdalsze zakątki świata, by pomóc wszystkim potrzebującym? Najczęściej mówią, że mimo wysłuchania licznych opowieści jednak nie spodziewali się, w co się angażują. Nie zdawali sobie sprawy z tego, co znaczy żyć w ciągłej gotowości, 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, każdego miesiąca. "Pomaganie potrzebującym daje siłę, satysfakcję i spełnienie, ale potrafi spaprać życie" – mówią. Oglądanie tylu nieszczęść, łez, bólu i rozpaczy – nie pozostaje bez śladu na tych, którzy niosą pomoc. Obejrzyjcie koniecznie ten niezwykły dokument!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×