Leśny przewodnik po Bieszczadach

Polska 2011

W Bieszczadach można wędrować dziesiątkami kilometrów, nie spotykając człowieka, rozbić namiot i mieć pewność, że jedynymi sąsiadami w nocy będą zwierzęta. Prawdziwym skarbem tej ziemi są ludzie.

  • Czas trwania: 36 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Edward Marszałek

Leśny przewodnik po Bieszczadach w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Edward Marszałek Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W Bieszczadach można wędrować dziesiątkami kilometrów, nie spotykając człowieka, można rozbić namiot i mieć pewność, że jedynymi sąsiadami w nocy będą dzikie zwierzęta. Prawdziwym skarbem tej ziemi są ludzie - twardzi i zapracowani, ale wrażliwi i szczęśliwi. Tam można natknąć się na stare, odnowione i piękne cerkwie, kapliczki ukryte w leśnych ostępach, to tam najdonośniej słychać jelenie na rykowisku, a wodospady mącą ciszę bieszczadzkiej głuszy. Przewodnikiem jest Edward Marszałek - leśnik, autor książek i ratownik górski.

Bieszczady - tylko tutaj można wędrować dziesiątkami kilometrów, nie spotykając człowieka, rozbić namiot i mieć pewność, że jedynymi sąsiadami w nocy będą dzikie zwierzęta. Prawdziwym skarbem tej ziemi są jednak ludzie - twardzi i zapracowani, ale wrażliwi i szczęśliwi. Tu można natknąć się na stare, a dziś odnowione i piękne cerkwie, kapliczki zatopione w leśnych ostępach, to tu najdonośniej słychać jelenie na rykowisku, a wodospady mącą ciszę bieszczadzkiej głuszy. Przewodnikiem w filmie jest Edward Marszałek - zakochany w górach leśnik, autor książek i ratownik górski. W tle gra muzyka zespołu Wolna Grupa Bukowina, słychać także wiersze Jerzego Harasymowicza (z wykształcenia również leśnik) i innych bieszczadzkich poetów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×