Leszek Pękalski - wampir z Bytowa. Historia niedokończona

Polska 2012

Leszek Pękalski został okrzyknięty wampirem z Bytowa. To seryjny morderca, który przyznał się do zabójstwa 90 osób. Skazany na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności już wkrótce opuści więzienie.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Leszek Pękalski - wampir z Bytowa. Historia niedokończona w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 16.05.2013 02:25

  TVP 1

 • Czwartek 14.02.2013 02:40

  TVP 1

 • Czwartek 20.12.2012 02:15

  TVP 1

 • Środa 19.12.2012 22:05

  TVP 1

Twórcy

 • Katarzyna Macierzyńska Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Leszek Pękalski został okrzyknięty wampirem z Bytowa. To seryjny morderca, którego zbrodnie wstrząsnęły Polską. W śledztwie przyznał się do zabójstwa 90 osób. Aresztowany i skazany na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności już wkrótce opuści więzienne mury. Autorzy dokumentu zastanawiają się, czy wszystko w tej największej w historii sprawie kryminalnej zostało wyjaśnione i czy Pękalski mógł być tylko narzędziem w skomplikowanej policyjnej grze, która miała przynieść stróżom prawa medialny sukces.

Leszek Pękalski - swego czasu został okrzyknięty wampirem z Bytowa. To seryjny morderca, którego zbrodnie wstrząsnęły całą Polską. W śledztwie przyznał się do zabójstwa 90 osób. Aresztowany i skazany na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności już wkrótce opuści więzienne mury. Ale czy wszystko w tej największej w historii sprawie kryminalnej zostało wyjaśnione? Może Pękalski był tylko narzędziem w skomplikowanej policyjnej grze, która miała przynieść stróżom prawa medialny sukces. Czsy zatem prawdziwy "wampir" wciąż jest na wolności?

Komentarze

Skomentuj
 • zdegustowany (gość)

  Ten dokument to jakiś wypadek przy pracy. Lektor trajkoczący jak w reklamie supermarketu, denerwująca muzyka w tle i ogólnie przerost formy nad treścią. Kto dał kasę na nakręcenie takiego badziewia?

  19.12.2012 22:36
 • Zenek (gość)

  Kara śmierci dla takich typów!!!!,a nie utrzymywać tyle lat za 2tyś. miesięcznie!!! Na leczenie chorych dzieci pieniędzy nie ma,szpitale się zamyka bo zadłużone,a na takich bydlaków kasa jest???

  19.12.2012 21:08
 • mxx (gość)

  Tłukli go, to się przyznawał do wszystkiego. Ostatecznie skazano go za 1 morderstwo, bo na inne zadnych dowodów nie było (poza odwołanymi w sadzie przyznaniami sie ze śledztwa). Czyli w sumie nic nadzywyczjanego, takich "wampirów" mamy setki.

  19.12.2012 21:06
 • Antek Pasemko (gość)

  Taki typ, jak ten, nie powinien nigdy wyjść na wolność. Rozumiem wahania w stosunku do kary śmierci, jeśli ktoś zabije umyślnie jedną osobę, lub więcej ale pod przymusem. Jednak te 90 osób, to aż nadto, żeby nie mieć złudzeń, że to szkodnik.

  19.12.2012 20:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×