Libia na krawędzi

Libya on the Brink, Francja 2016

Dokument ukazuje kulisy konfliktu, który pogrążył Libię w chaosie po upadku rządów Kaddafiego w 2011 roku. W podzielonym państwie najwyższą wartością stało się przetrwanie.

 • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Libia na krawędzi w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Od upadku rządów Kaddafiego w 2011 roku Libia jest podzielona pomiędzy armię generała Haftary a milicję kontrolującą stolicę państwa, Trypolis. Przez cztery miesiące dokumentaliści towarzyszyli siłom specjalnym i libańskiej armii. Odwiedzili pilnie strzeżone więzienie dla schwytanych dżihadystów, udało im się też dostać na linię frontu w mieście Bengazi i na położone niedaleko lotnisko w Beninie, gdzie przygotowywane są samoloty mające posłużyć do ataku powietrznego na placówki ISIS.

Od upadku rządów Kaddafiego w 2011 roku Libia jest podzielona pomiędzy Wschód a Zachód, pomiędzy armię generała Haftary a milicję kontrolującą stolicę państwa, Trypolis. Przez cztery miesiące dokumentaliści Roumiana Ougartchinska i Solomon Kane towarzyszyli siłom specjalnym i libańskiej armii. Odwiedzili pilnie strzeżone więzienie dla schwytanych dżihadystów, udało im się też dostać na linię frontu w mieście Bengazi i na położone niedaleko lotnisko w Beninie, gdzie przygotowywane są samoloty mające posłużyć do ataku powietrznego na placówki ISIS. Powstał film ukazujący całą prawdę o tym pogrążonym w chaosie państwie, gdzie najwyższą wartością stało się przetrwanie.

Komentarze

Skomentuj
 • gość 49 (gość)

  Libia - libijski, Liban - libański

  05.02.2017 12:56

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×