Lodowa karawana

Chadar - The Ice Trail, Francja 2006

Zanskar to ukryte w samym sercu Himalajów małe, zapomniane "królestwo". Podczas długiej, ośmiomiesięcznej zimy, zaśnieżone pasma górskie sprawiają, że Zanskar jest niedostępny.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Lodowa karawana w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zanskar to ukryte w samym sercu Himalajów małe, zapomniane "królestwo", położone na wysokości 3 tys. metrów i otoczone przez góry mierzące 7 tys. metrów. Podczas długiej, ośmiomiesięcznej zimy, zaśnieżone pasma górskie sprawiają, że Zanskar jest niedostępny, a jego mieszkańcy prawie odcięci od reszty globu. Nie docierają tu żadne wiadomości, transport ani dostawy żywności. Częściowo zamarzająca rzeka Chadar jest jedyną drogą kontaktu ze światem. Dokument pokazuje karawanę mężczyzn z Zanskaru, gdy podróżują do klasztoru Lingshed.

Zanskar to ukryte w samym sercu Himalajów małe, zapomniane "królestwo", położone na wysokości 3 000 metrów i otoczone przez góry mierzące 7 000 metrów. Podczas długiej, ośmiomiesięcznej zimy, zaśnieżone pasma górskie sprawiają, że Zanskar jest niedostępny, a jego mieszkańcy prawie odcięci od reszty globu. Nie docierają tu żadne wiadomości, transport ani dostawy żywności. Częściowo zamarzająca rzeka Chadar jest jedyną drogą kontaktu ze światem. Film pokazuje karawanę mężczyzn z Zanskaru, gdy podróżują lodową trasą do klasztoru Lingshed i towarzyszą grupce dzieci podczas ich trudnej drogi do szkoły w Leh. Wyprawa jest niebezpieczna, a ludzie muszą przetrwać przejmujące zimno, zmęczenie i pokonać lęk. Wszak lód w rzece w każdej chwili może pęknąć.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×