London River

London River, W. Brytania/Francja/Algeria 2008

W centrum Londynu eksplodują cztery bomby. Giną 52 osoby. Elisabeth martwi się o córkę i postanawia ją odnaleźć. Ousmane poszukuje syna. W pewnym momencie ich drogi krzyżują się.

 • Czas trwania: 110 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
 • Reżyseria: Rachid Bouchareb

London River w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Rachid Bouchareb Scenariusz
 • Zoé Galeron Scenariusz
 • Rachid Bouchareb Reżyseria
 • Yannick Kergoat Montaż
 • Jérôme Alméras Zdjęcia
 • Armand Amar Muzyka
 • Rachid Bouchareb Producent
 • Jean Bréhat Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

7 lipca 2005 roku. W centrum Londynu eksplodują cztery bomby. Giną 52 osoby. Na angielskiej prowincji Elisabeth słucha telewizyjnych doniesień o wybuchach słucha Elisabeth. Jej córka, Jane, od lat mieszka i uczy się w Londynie. Teraz jej telefon nie odpowiada. Zmartwiona matka postanawia osobiście sprawdzić, czy coś jej się stało. W tym samym czasie z Francji do Londynu rusza Afrykańczyk Ousmane. Jego syn to również jeden z londyńskich studentów. W pewnym momencie drogi Elisabeth i Ousmane krzyżują się.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie obraz o tragedii rozłamu świata na Wschód i Zachód oraz o nadziei płynącej z niezwykłego spotkania. Jest 7 lipca 2005 roku. W centrum Londynu eksplodują cztery bomby - trzy w tunelach metra, czwarta w miejskim autobusie. Giną 52 osoby. Na angielskiej prowincji telewizyjnych doniesień o wybuchach słucha Elisabeth (Brenda Blethyn). Jej córka Jane od lat mieszka i uczy się w Londynie. Teraz jej telefon nie odpowiada, więc zmartwiona matka postanawia osobiście sprawdzić, czy nic jej się nie stało. W tym samym czasie z Francji do Londynu rusza Afrykańczyk Ousmane (Sotigui Kouyaté). Kiedy go poznajemy, modli się po muzułmańsku. Syn Ousmane to również jeden z londyńskich studentów - jego ojciec ostatni raz widział go jednak kilkanaście lat temu, kiedy wyjechał do pracy do Francji. Dziś nie wie nawet, jak wygląda jego syn. I Elisabeth i Ousmane muszą odkryć i poznać swoje dzieci na nowo, dowiedzieć się, jak żyli w Londynie, jakimi byli studentami, co robili w wolnym czasie, kim byli ich przyjaciele. W pewnym momencie drogi Elisabeth i Ousmane krzyżują się... Film Rachida Bouchareba to jeden z najoryginalniejszych obrazów inspirowanych tragicznym rozłamem świata na islam i kulturę zachodu. Bouchareb, który swoje pierwsze filmy zaczął kręcić w latach 80., urodził się w Paryżu, ale jego rodzice są Algierczykami. "Pamiętam o moim pochodzeniu, dzięki niemu w bardziej otwarty sposób patrzę na świat, ale w głębi duszy czuję się Francuzem i uważam Francję za mój dom" - mówił w jednym z wywiadów. Pierwszy sukces Bouchareb, który filmowej sztuki uczył się jako asystent w telewizyjnej firmie producenckiej, odniósł w 1991 roku, kiedy jego drugi film "Cheb" zdobył m.in. nagrodę młodych i Perspectives du Cinéma Award w Cannes oraz Brązowego Leoparda w Locarno. Film opowiadał historię w dużej mierze zaczerpniętą z biografii Bouchareba - jego bohater, młody Algierczyk, przeżywał osobisty kryzys związany z powrotem do kraju po studiach we Francji.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.3 Głosów: 8

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×