Łososiowy król

Salmonopoly, Niemcy 2010

Hodowla łososi na wielką skalę przynosi więcej strat niż korzyści. Milczą o tym organizacje ekologiczne, finansowane przez dbającego o wizerunek firmy "łososiowego króla".

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Łososiowy król w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 18.11.2011 00:12

    TVP3

  • Wtorek 20.09.2011 01:30

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Norweg John Friedriksen jest największym hodowcą łososi na świecie. W Norwegii jego hodowle spełniają wymagania ekologiczne i zdrowotne. W Chile, gdzie przepisy dotyczące ochrony środowiska traktowane są swobodnie, hodowle Fredriksena niszczą środowisko, a ich pracownicy nie mają zagwarantowanych podstawowych praw. Realizatorzy filmu stawiają tezę, że hodowla łososi na wielką skalę przynosi więcej strat niż korzyści. Główny bohater dokumentu - "łososiowy król", dba o wizerunek firmy, finansując organizacje ekologiczne.

Norweg John Friedriksen jest największym hodowcą łososi na świecie. W Norwegii jego hodowle spełniają wszystkie wymagania ekologiczne i zdrowotne, choć i tu dochodzi do wybuchów epidemii wśród ryb. W Chile, gdzie przepisy ochrony środowiska traktowane są nader swobodnie, hodowle Fredriksena niszczą środowisko naturalne z powodu nadmiernego zagęszczenia łososi, faszerowania ich dużymi dawkami antybiotyków oraz odprowadzaniu ścieków do oceanu, a pracownicy tego przemysłu nie mają zagwarantowanych podstawowych praw. Połowy ryb morskich na karmę dla łososi doprowadzają do wyjałowienia łowisk. Realizatorzy filmu stawiają tezę, że tak zwana "akwakultura" - hodowla łososi na wielką skalę - przynosi więcej strat niż korzyści. Główny bohater - "łososiowy król" - dba tymczasem o wizerunek swojej firmy, finansując organizacje ekologiczne, takie jak WWF i tym samym zamykając im usta.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×