Lot ku gwiazdom: spełnione marzenie

Space Launch: Along for the Ride, USA/Wielka Brytania 0

Greg Olsen wydał dwadzieścia milionów dolarów, aby spełnić marzenie i zostać trzecim turystą w kosmosie. Biznesmen dołączył do dwójki astronautów przebywających na międzynarodowej stacji kosmicznej.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Lot ku gwiazdom: spełnione marzenie w telewizji

ZwińRozwiń
  • Sobota 11.07.2009 17:50

    TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Położony na terenie południowego Kazachstanu rosyjski kosmodrom "Bajkonur", jest najstarszym i największym tego typu obiektem na świecie. To miejsce, z którego startują załogowe statki kosmiczne oraz wystrzeliwane są sztuczne satelity. Amerykański biznesmen, Greg Olsen, wydał dwadzieścia milionów dolarów, aby spełnić marzenie i zostać trzecim turystą w kosmosie. Po intensywnym szkoleniu Olsen dołączył do dwójki astronautów przebywających na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Film dokumentalny opowiada o położonym na terenie południowego Kazachstanu rosyjskim kosmodromie Bajkonur, który jest najstarszym i największym tego typu obiektem na świecie. Kosmodrom Bajkonur to miejsce startów sztucznych satelitów i załogowych statków kosmicznych. Amerykański biznesmen Greg Olsen wydał 20 milionów dolarów, żeby spełnić swoje marzenie i został trzecim, kosmicznym turystą. Po 500 godzinnym, intensywnym cyklu szkoleń Olsen dołączył do misji dwóch astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas pobytu na orbicie, za pomocą ręcznej kamery, Olsen zarejestrował video pamiętnik, w którym pokazał wnętrze stacji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×