Łowcy chmur

Thunderheads, Australia 2007

Naukowcy pod przewodnictwem prof. Eda Zipsera i Dave’a Starra z NASA próbują zrozumieć rolę zjawisk atmosferycznych w procesie zmian klimatycznych na Ziemi.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Łowcy chmur w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Naukowcy pod przewodnictwem prof. Eda Zipsera i Dave’a Starra z NASA próbują zrozumieć rolę zjawisk atmosferycznych w procesie zmian klimatycznych na Ziemi. Analizują, czy układ obłoków zmienia się pod wpływem nagrzewania się Ziemi, jaki rodzaj burz powoduje powstawanie chmur lodowych, które przechwytują więcej światła niż odbijają i tym samym chronią Ziemię przed gorącem Słońca. Odpowiedzi na nurtujące ich pytania szukają w samym sercu burzy z piorunami.

Celem naukowców jest zrozumieć rolę zjawisk atmosferycznych w procesie zmian klimatycznych na Ziemi. Pracują oni w mieście Darwin w Australii, gdzie szaleje Hector, jedna z najpotężniejszych na świecie burz z piorunami. Naukowcom łatwiej badać zjawiska atmosferyczne z nazwą własną, gdyż są przewidywalne. Grupa uczonych pracuje pod przewodnictwem prof. Eda Zipsera i Dave’a Starra z NASA. Z ich badań wynika, że chmury mogą być czynnikiem napędzającym zmiany klimatyczne. Czy układ obłoków zmienia się pod wpływem nagrzewania się Ziemi? Jaki rodzaj burz powoduje powstawanie chmur lodowych, które przechwytują więcej światła niż odbijają i tym samym chronią Ziemię przed gorącem Słońca. Odpowiedzi należy szukać w samym sercu burzy z piorunami, gdzie jedne chmury „produkują” kolejne.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×