Lublinerzy

Lublinerzy, Polska 2021

Bardzo poruszająca opowieść o utracie, pamięci i nadziei. Mistrz polskiego dokumentu spotyka Lublinerów. Widzowie mogą zobaczyć efekt tego spotkania

 • Czas trwania: 57 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Andrzej Titkow

Lublinerzy w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Wtorek 05.03.2024 02:55

  PLANETE+

 • Powtórka

  Piątek 08.03.2024 02:00

  PLANETE+

Multimedia

Twórcy

 • Andrzej Titkow Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Niezwykle poruszający film dokumentalny, którego autor wyrusza w poszukiwanie zaginionego już świata. Andrzej Titkow przygląda się potomkom lubelskich Żydów i słucha ich rodzinnych historii. Od czasów międzywojennych, poprzez Zagładę, utratę korzeni po stopniowe odkrywanie własnej tożsamości. Cząstka dawnego Lublina wciąż żyje w tych ludziach, rozproszonych po całym świecie, lecz powiązanych z miastem swych przodków niewidzialnymi nićmi.

Mistrz polskiego dokumentu spotyka Lublinerów. Poruszająca opowieść o utracie, pamięci i nadziei. W poszukiwaniu świata, którego już nie ma. Andrzej Titkow przygląda się potomkom lubelskich Żydów i słucha ich rodzinnych historii. Od czasów międzywojennych, poprzez Zagładę, utratę korzeni po stopniowe odkrywanie własnej tożsamości. Cząstka dawnego Lublina wciąż żyje w tych ludziach, rozproszonych po całym świecie, lecz powiązanych z miastem swych przodków niewidzialnymi nićmi.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×