Ludzie koty

Cat People, USA 1982

Nieświadoma przynależności do starożytnej rasy ludzi-kotów kobieta zaczyna pod wpływem doznań seksualnych odkrywać w sobie naturę drapieżnika.

 • Czas trwania: 145 minut, Gatunek: Horror
 • Reżyseria: Paul Schrader

Ludzie koty w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Alan Ormsby Scenariusz
 • Paul Schrader Reżyseria
 • Jere Huggins Montaż
 • John Bailey Zdjęcia
 • Giorgio Moroder Muzyka
 • Charles Fries Producent
 • Bruce Weintraub Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Rodzeństwo Irina i Paul nie widziało się od czasów dzieciństwa. Gdy ich rodzice, treserzy dzikich kotów, zmarli, Irina trafiła do domu dziecka. Po pewnym czasie jej starszy brat usamodzielnił się i zaproponował siostrze, aby u niego zamieszkała. Tuż po przyjeździe Iriny Paul znika. W tym czasie dochodzi do dziwnego incydentu w pobliskim motelu. Prostytutka, która przyjęła zlecenie od klienta, zamiast mężczyzny znalazła w hotelowym pokoju panterę. Policji udaje się schwytać kota i umieścić go w ogrodzie zoologicznym.

Rodzeństwo Irina (Nastassja Kinski) i Paul (Malcolm McDowell) nie widziało się od czasów dzieciństwa. Gdy ich rodzice, treserzy dzikich kotów, zmarli, Irina trafiła do domu dziecka. Po pewnym czasie jej starszy brat usamodzielnił się i zaproponował siostrze, aby zamieszkała w jego domu. Tuż po przyjeździe Iriny, Paul znika. W tym samym czasie dochodzi do dziwnego incydentu w pobliskim motelu. Prostytutka, która przyjęła zlecenie od klienta, zamiast mężczyzny znalazła w hotelowym pokoju dziką, bardzo agresywną panterę. Policji udaje się schwytać kota i umieścić go na obserwacji w ogrodzie zoologicznym. Irina zafascynowana historią pantery, rozpoczyna pracę w zoo. Pantera nie pozostaje długo w zamknięciu, przy pierwszej okazji udaje jej się uciec. Akurat wtedy brat Iriny niezapowiedzianie wraca do domu. Paul zachowuje się dziwnie wobec Iriny, adoruje ją, opowiada prowokujące historie o ich wspólnych doświadczeniach z dzieciństwa i o kotach. Przerażona Irina ucieka z jego domu. Szuka schronienia u przyjaciela, Olivera (John Heard), ale nie wdaje się z nim w romans. Obawia się, że niestworzone historie opowiadane przez jej brata o ich rodzinie i kotach, mogłyby się okazać prawdziwe.

Komentarze

Skomentuj
 • james@...

  Miał to być horror, a to jest jakiś pieprzony EROTYK !!! Nic tylko cały film się prują... odradzam ten film jako horror...

  17.01.2014 01:08

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.3 Głosów: 12

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×