Łuk japoński - narzędzie śmierci

Japanese Bow - Built to Kill, Niemcy 2007

Japoński łuk yumi, niezmieniony w formie od 500 lat, jest prawdziwym dziełem sztuki. Używany dzisiaj do uroczystych ceremonii, w przeszłości był zabójczą bronią w rękach samurajskich łuczników.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Łuk japoński - narzędzie śmierci w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jak głosi tradycyjna opowieść z XVII wieku, pewien samuraj strzelał z łuku nieustannie przez 24 godziny, aby dowieść swej wytrwałości i determinacji. Na 13 000 wypuszczonych strzał, 8134 dosięgły celu. Ta historia jest jedną z wielu, które złożyły się na legendę yumi - łuku, który przez wieki stanowił część wyposażenia japońskich wojowników. Film rekonstruuje dzieje tej niezwykłej broni. Atutem dokumentu są pełne dramatyzmu rekonstrukcje dawnych batalii oraz wypowiedzi ekspertów w dziedzinie łucznictwa.

Japoński łuk yumi, niezmieniony w formie od 500 lat, jest prawdziwym dziełem sztuki. Używany dzisiaj głównie do uroczystych ceremonii, w przeszłości był zabójczą bronią w rękach wprawnych samurajskich łuczników. Jak głosi tradycyjna opowieść z XVII wieku, pewien samuraj strzelał z łuku nieustannie przez 24 godziny, aby dowieść swej wytrwałości i determinacji. Na 13 000 wypuszczonych strzał, 8134 dosięgły celu. Ta historia jest jedną z wielu, które złożyły się na legendę yumi - łuku, który przez wieki stanowił część wyposażenia japońskich wojowników. Film rekonstruuje dzieje tej niezwykłej broni, jej krwawą przeszłość i nobliwą teraźniejszość. Atutem dokumentu są pełne dramatyzmu rekonstrukcje dawnych batalii, wypowiedzi ekspertów w dziedzinie łucznictwa, oraz intrygujące porównanie yumi z inną słynną bronią - długim łukiem angielskim.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×