Lwica

Leonera / Lion's den, Argentyna/Brazylia 2008

Studentka uczelni w Buenos Aires budzi się w mieszkaniu, nie pamiętając wydarzeń z ostatnich godzin. Na podłodze leżą ranny chłopak Julii i martwy Nahuel. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
 • Reżyseria: Pablo Trapero

Lwica w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Martina Gusman jako Julia
 • Elli Medeiros jako Sofia
 • Rodrigo Santoro jako Ramiro
 • Laura García jako Marta
 • Tomás Plotinsky jako Tomás VI
 • Leonardo Sauma jako Ugo Casman

Twórcy

 • Alejandro Fadel Scenariusz
 • Martín Mauregui Scenariusz
 • Pablo Trapero Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Julia Zarate, 25-letnia studentka uniwersytetu w Buenos Aires, budzi się w swoim mieszkaniu, nie pamiętając wydarzeń z ostatnich godzin. Na podłodze leżą ranny chłopak Julii, Ramiro, i martwy Nahuel. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Ponieważ jest w ciąży, trafia do aresztu dla kobiet ciężarnych. Tu zaprzyjaźnia się z Martą. W życiu dziewczyny pojawia się też matka, która przez lata nie utrzymywała z nią kontaktu. Julia ma nadzieję, że zeznania Ramira pomogą jej wydostać się z więzienia, lecz mężczyzna postanawia ratować tylko siebie.

Julia Zarate (Martina Gusman), 25-letnia studentka uniwersytetu w Buenos Aires, budzi się w swoim mieszkaniu, ale nie pamięta wydarzeń ostatnich godzin. Na podłodze leży jej ciężko ranny chłopak Ramiro (Rodrigo Santoro) i martwy Nahuel. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo w afekcie. Ponieważ jest w ciąży, trafia do aresztu śledczego dla matek i kobiet ciężarnych. Zaprzyjaźnia się z Martą (Laura Garcia) która staje się jej opiekunką i przewodniczką w zakładzie. W życiu Julii pojawia się także nagle matka (Eli Medeiros), która nie miała z nią kontaktu przez lata, a teraz próbuje odbudować relacje miedzy nimi. Przez dłuższy czas Julia żywi się nadzieją, że zeznania Ramiro pomogą jej wydostać się z więzienia. Jednak mężczyzna jest bezwzględny i postanawia ratować tylko siebie. Kiedy przychodzi na świat Tomas, matka Julii robi wszystko, by chłopiec żył z nią na wolności. Ale Julia chce być blisko syna i wychowywać go w więzieniu. Zaczyna walkę o swoje prawa i jest zdecydowana zapłacić każdą cenę. W świetle argentyńskiego prawa matka osadzona w więzieniu może opiekować się dzieckiem przez pierwsze cztery lata jego życia. "Ciężko jest patrzeć na dzieci w więzieniach, ale jeszcze trudniej znaleźć prawne rozwiązanie tego problemu" - mówi reżyser Pablo Trapero ("Mundo grua", "Rekrut", "Narodzony i wychowany"), pionier nowego kina argentyńskiego, który postanowił zrobić na ten temat film. "Lwica" została nakręcona w więzieniu w Ezeiza, a część filmowych bohaterek to autentyczne więźniarki i strażniczki. Gdy produkcja była realizowana, przebywało tam 114 dzieci poniżej 4 roku życia, z których 63 urodziło się w więzieniu, a 37 nigdy nie opuściło jego murów. Bohaterką "Lwicy" jest młoda dziewczyna w ciąży, która staje przed perspektywą spędzenia za kratkami wielu lat. Trapero pokazuje, jak zmienia ją macierzyństwo, jak przestaje liczyć się dla niej proces i rozstrzyganie winy, a najważniejszą sprawą staje się możliwość wychowywania dziecka. Julia nie godzi się na prawo, które zabrania jej opieki nad synem, gdy chłopiec skończy cztery lata.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×