Mafia przed sądem

Excellent Cadavers, Włochy/Francja 2005

Organizacja mafijna na Sycylii rozwija się od XIX wieku. Dokument to wnikliwe studium historii włoskiej mafii oraz analiza niepokojących związków, które łączą ją ze światem polityki.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Mafia przed sądem w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Sycylia jest areną krwawej wojny domowej. Jedna strona konfliktu to tamtejsza mafia, drugą stanowią tysiące odważnych ludzi - prokuratorów, sędziów oraz polityków. Organizacja mafijna na Sycylii rozwija się od XIX wieku, ale największe wpływy osiągnęła na przełomie lat 80. i 90. minionego wieku. Kulminacją tamtego okresu były głośne zamachy na dwóch znanych z nieprzejednanej postawy sędziów śledczych. Dokument to wnikliwe studium historii włoskiej mafii oraz analiza niepokojących związków, które łączą ją ze światem polityki.

Sycylia jest areną krwawej wojny domowej - przekonują autorzy filmu. Jedna strona konfliktu to tamtejsza mafia, drugą stanowią tysiące odważnych ludzi - prokuratorów, sędziów, miejscowych polityków oraz zwyczajnych mężczyzn i kobiet. Organizacja mafijna na Sycylii rozwija się od XIX wieku, ale największe wpływy osiągnęła na przełomie lat 80-tych i 90-tych minionego wieku. Kulminacją tamtego okresu były głośne zamachy na dwóch znanych z nieprzejednanej postawy sędziów śledczych - Giovanniego Falcone'a i Paola Borsellino. Wielu wpływowych włoskich polityków od dawna popiera przestępczą stronę sycylijskiego konfliktu i dosłownie wystawia działaczy antymafijnych pod lufy karabinów mafiosów. "Mafia przed sądem" to wnikliwe studium historii włoskiej mafii oraz analiza niepokojących związków, które łączą ją ze światem tamtejszej polityki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×