Majowie: ukryte miasto

Lost World of the Maya, USA 2019

W północnej Gwatemali gęsta puszcza skrywa pradawne miasto. Twórcy programu próbują ustalić, dlaczego zniknęło społeczeństwo, które je stworzyło.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Majowie: ukryte miasto w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W północnej Gwatemali znajdują się ruiny miasta ukryte w gęstej tropikalnej puszczy. Członkowie miejscowych plemion odkryli dziwne wzgórza tworzące ogromny krąg. Archeolodzy uważają, że miejsce to było kulturowym i religijnym ośrodkiem cywilizacji Majów. Wygląd niektórych z ruin odtworzono za pomocą satelitów i nowoczesnej technologii LiDAR. W ten sposób powstała mapa tajemniczej metropolii składającej się z ponad 60 tysięcy struktur. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak zniknęło społeczeństwo, które ją stworzyło.

W północnej Gwatemali znajdują się ruiny miasta ukryte w gęstej tropikalnej puszczy. Członkowie miejscowych plemion odkryli dziwne wzgórza tworzące ogromny krąg. Archeolodzy uważają, że miejsce to było kulturowym i religijnym ośrodkiem cywilizacji Majów. Wygląd niektórych z ruin odtworzono za pomocą satelitów i nowoczesnej technologii LiDAR. W ten sposób powstała mapa tajemniczej metropolii składającej się z ponad 60 tysięcy struktur. Jak zniknęło społeczeństwo, które ją stworzyło?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×