Małpi spryt

Clever Monkeys, Wielka Brytania 2008

Twórcy dokumentu prezentują złożone formy socjalne małpiego stada. Ostatnie badania wykazały, że nasze struktury społeczne niewiele różnią się od małpich.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Małpi spryt w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Małpy posiadają bujną wyobraźnię, dobrą pamięć i szybko się uczą. Doskonale komunikują się wewnątrz złożonej i wielokulturowej społeczności. Występują niemal tak samo powszechnie, jak ludzie. Ostatnie badania wykazały, że nasze struktury społeczne niewiele różnią się od małpich. Najprostsze ludzkie zachowania jesteśmy w stanie dostrzec u większości ssaków pierwotnych. Język, miłość, poczucie winy, zazdrość, hojność i gniew to wszystko można znaleźć w historii naszych dalekich krewnych.

Małpy posiadają bujną wyobraźnię, dobrą pamięć i szybko się uczą. Doskonale komunikują się wewnątrz złożonej i wielokulturowej społeczności. Występują niemal tak samo powszechnie, jak ludzie, a ostatnie badania wykazały, że nasze struktury społeczne niewiele różnią się od małpich. Najprostsze ludzkie zachowania jesteśmy w stanie dostrzec u większości ssaków pierwotnych. Język, miłość, poczucie winy, zazdrość, hojność i gniew to wszystko znajdziecie w niezwykłej historii naszych dalekich krewnych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×