Mama

Polska 2010

Wspomnienia Marianny Popiełuszko o synu Jerzym. Dokument przedstawia klimat domu księdza, atmosferę, w jakiej wzrastał. Matka opowiada, jakim był dzieckiem i o pierwszych wzmiankach o kapłaństwie.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Mama w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Rafał Porzeziński Scenariusz
 • Agnieszka Porzezińska Scenariusz
 • Rafał Porzeziński Autor
 • Agnieszka Porzezińska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Wspomnienia Marianny Popiełuszko o synu Jerzym. Dokument przedstawia klimat domu księdza, atmosferę, w jakiej wzrastał. Matka opowiada, jakim dzieckiem był późniejszy błogosławiony, co lubił, a czego nie, czy miał poczucie humoru. Będą też pytania o pierwsze wzmianki dotyczące kapłaństwa, o tęsknotę za synem i strach o niego.

Dokument pokazuje osobę ks. Jerzego Popiełuszki nie przez pryzmat działalności społecznej, relacji z wiernymi czy niewyjaśnionej do końca historii męczeńskiej śmierci, nie tak, jak go widzieli i wspominają inni, ale tak, jak myśli o nim i pamięta najważniejsza osoba - Mama. Film przedstawia klimat domu ks. Jerzego, atmosferę, w jakiej wzrastał. Najwcześniejsze wspomnienia matki związane z synem: jakim był dzieckiem? Czy był chorowity, jaką potrawę lubił najbardziej, kiedy zaczął napomykać o kapłaństwie, a może myślał o innej drodze życiowej? Czy matka tęskniła za synem, kiedy był już daleko od domu? Czy bardzo się o niego martwiła? Czy ks. Jerzy miał poczucie humoru, czy umiał rozśmieszyć najbliższą mu osobę? Dlaczego matka mówi o swoim synu najczęściej - ksiądz? Czy można całkowicie oddać dziecko Bogu? Ludzie święci do świętości dochodzą, oni sami ją wypracowują. Rodzą się jako zwykli śmiertelnicy - z wadami i zaletami, mają różne słabości. W jakich warunkach, w jakim domu kształtował się niezłomny charakter ks. Jerzego? Co było wyjątkowego w domu, który ukształtował Błogosławionego Księdza. I co było wyjątkowego w Mamie Popiełuszki?

Komentarze

Skomentuj
 • agat (gość)

  "Mama" jest niezła, polecam :)

  29.08.2014 19:25
 • tom (gość)

  powtórka jest 21.05.2012 :)

  21.05.2012 22:02
 • natalia (gość)

  wiecie czy moze bedzie jakas powtorka tego porgramu lub czy mozna obejrzec go gdzies indziej?

  15.11.2011 07:17
 • Elsi (gość)

  Wspaniała dziewczyna niczego sie nie boi o nic nie prosi a na pewno chciałaby żyć inaczej ze swoim synkiem a może można byłoby tak zebrac pieniądze na protezy i jej pomóc

  14.11.2011 22:26
 • Paulina (gość)

  Kurde, jak można taką kobietę zostawić z dzieckiem! Teraz żałuj, dupku. Trzymam za Ciebie kciuki, Anno!

  14.11.2011 22:00
 • ola (gość)

  a ja myslalam ze mam problemy! niesamowita dziewczyna!

  14.11.2011 21:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 12

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×