Maradona: Cudowne dziecko

Maradona. The Golden Kid, Francja 2006

Dokument poświęcony Diego Armando Maradonie, uznanemu przez FIFA za piłkarza stulecia. To historia życia i kariery sportowej argentyńskiego gracza.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Maradona: Cudowne dziecko w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poświęcony Diego Armando Maradonie, uznanemu przez FIFA za piłkarza stulecia. To historia życia i kariery sportowej argentyńskiego gracza - dzieciństwa przeżytego w ubóstwie, od którego ucieczką stał się futbol, drogi na piłkarski szczyt, której ukoronowaniem było zdobycie przez Argentynę tytułu mistrza świata w 1986 roku, i burzliwego życia osobistego naznaczonego problemami z narkotykami. Filmowcy starali się uchwycić to, za co Maradona jest kochany - niepowtarzalny styl gry, niezwykłą skuteczność i wspaniałe bramki.

Dokument poświęcony uznanemu przez FIFA za Piłkarza Stulecia Diego Armando Maradonie. Film ukazuje sylwetkę uwielbianego przez miliony kibiców na całym świecie argentyńskiego gracza. To historia jego życia i kariery sportowej - przeżytego w ubóstwie dzieciństwa, od którego futbol stał się ucieczką, drogi na piłkarski szczyt, której ukoronowaniem było zdobycie przez Argentynę tytułu Mistrza Świata w 1986 roku czy burzliwego życia osobistego z problemami narkotykowymi w tle. Przed wszystkim jednak francuscy filmowcy starali się uchwycić to, za co Maradona jest tak kochany: niepowtarzalny styl gry, niezwykłą skuteczność i wspaniałe bramki, na czele z tą uznaną za najpiękniejszy gol minionego stulecia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×