Marihuana - cudowne lekarstwo?

Cannabis, Wonderdrug, Francja 2017

Podczas gdy we Francji stosowanie marihuany pozostaje całkowicie nielegalne, rząd Izraela zezwala na produkcję, sprzedaż i wykorzystanie jej w celach leczniczych.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Raphaël Hitier

Marihuana - cudowne lekarstwo? w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Raphaël Hitier Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Podczas gdy we Francji stosowanie marihuany pozostaje całkowicie nielegalne, rząd Izraela zezwala na produkcję, sprzedaż i wykorzystanie jej w celach leczniczych. Związki chemiczne, które znajdują się wewnątrz marihuany są obecnie poddawane badaniom. Coraz więcej naukowców, lekarzy i psychologów zachęca do terapeutycznego i kontrolowanego stosowania kannabinoidów w ramach pomocy czy też uśmierzania bólu przy konkretnych schorzeniach. W Stanach Zjednoczonych pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane mogą zaznać ulgę w bólu.

Konopie indyjskie widziane nie z perspektywy dilerów czy coffee-shopów ale z punktu widzenia chemików oraz farmaceutów. Jakie jest działanie tego leku i jakie reakcje wywołuje w naszym ciele? Dokument zachęca do dowiedzenia się nieco więcej o tej kontrowersyjnej substancji z wnętrza laboratorium. Podczas gdy we Francji stosowanie tej rośliny pozostaje całkowicie nielegalne, rząd Izraela zezwala na produkcję, sprzedaż i wykorzystanie marihuany w celach leczniczych. Co jeśli chwast może być lekarstwem na najcięższe choroby, takie jak rak lub AIDS? Związki chemiczne, które znajdują się wewnątrz marihuany są obecnie poddawane badaniom na całym świecie. Coraz więcej naukowców, lekarzy i psychologów zachęca do terapeutycznego i kontrolowanego stosowania kannabinoidów w ramach pomocy czy też uśmierzania bólu przy konkretnych schorzeniach. W Stanach Zjednoczonych pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane mogą zaznać ulgę w bólu w stanie Kolorado, to stworzyło nową formę migracji wewnętrznej jaką jest "przesiedlenie medyczne". Jakie jeszcze tajemnice skrywa przed nami ta kontrowersyjna roślina?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×