Martin Scorsese przedstawia: Oratorium

The Oratorio, USA 2020

W 1826 roku w Nowym Jorku zabrzmiało oratorium. Wraz z nim w Nowym Świecie pojawiła się włoska muzyka wokalna. Odnalezione po wiekach dzieło wykonano ponownie w 2018 roku.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Alex Bayer, Jonathan Mann, Mary Anne Rothberg

Martin Scorsese przedstawia: Oratorium w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Martin Scorsese
  • Jim Gaffigan
  • Salome Jicia
  • Donato Renzetti

Twórcy

  • Alex Bayer Scenariusz
  • Jonathan Mann Scenariusz
  • Mary Anne Rothberg Scenariusz
  • Alexandrea Merrell Producent
  • Alex Bayer Montaż
  • Alex Bayer Reżyseria
  • Jonathan Mann Reżyseria
  • Mary Anne Rothberg Reżyseria

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1826 roku w Nowym Jorku, mieście, w którym funkcjonowała diaspora z Półwyspu Apenińskiego, zabrzmiało oratorium. Wraz z nim w Nowym Świecie pojawiła się włoska muzyka wokalna. Odnalezione po wiekach dzieło wykonano ponownie w 2018 roku w nowojorskiej katedrze św. Patryka. Dla Martina Scorsese wydarzenie to jest podstawą do snucia opowieści o wielokulturowej Ameryce.

Kulturowy tygiel Nowego Jorku, włoska muzyka sprzed wieków i Martin Scorsese, który z pasją opowiada o pewnym oratorium. Warto posłuchać. W 1826 roku w Nowym Jorku, w miejscu, gdzie żyła diaspora z Półwyspu Apenińskiego, zabrzmiało oratorium, wraz z którym w Nowym Świecie pojawiła się włoska muzyka wokalna. Odnalezione po wiekach dzieło wykonano ponownie w 2018 roku w nowojorskiej katedrze św. Patryka. Temu wydarzeniu przygląda się Martin Scorsese. To dla niego pretekst, by snuć opowieść o wielokulturowej Ameryce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×