Masakra w Norwegii

Norway Massacre: The Killer's Mind, 0

32-letni Anders Breivik zastrzelił na wyspie Utoya 69 osób, a w zorganizowanym przez niego zamachu bombowym w Oslo śmierć poniosło 8 osób. W programie eksperci analizują motywy działania zamachowca.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Masakra w Norwegii w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

22 lipca 2011 r. w wyniku eksplozji bomb podłożonych w rządowej dzielnicy Oslo oraz strzelaniny na wyspie Utoya w Norwegii zginęło 77 osób. Sprawca, 32-letni Anders Behring Breivik, po dokonaniu zbrodni, oddał się w ręce policji. Podczas przesłuchania zeznał, że do zamachu przygotowywał się od lat, swoje czyny określił jako "potworne, aczkolwiek konieczne". Psychologowie, profesor David Wilson i Katherine Newman, analizują motywy kierujące terrorystą.

22 lipca br. światem wstrząsnęła informacja o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w stolicy Norwegii i na położonej nieopodal wyspie Utoya. 14 sierpnia, o godz. 22. 00 Discovery Channel wyemituje specjalny godzinny program "Masakra w Norwegii", który podda analizie szczegóły tej zbrodni. 22 lipca, w wyniku eksplozji bomb podłożonych w rządowej dzielnicy Oslo oraz strzelaniny na wyspie Utoya, zginęło 77 osób. Sprawca, 32-letni Anders Behring Breivik - po dokonaniu zbrodni - oddał się bez walki w ręce policji. Jak zeznał podczas wstępnego przesłuchania, do zamachu przygotowywał się od lat. Swoje czyny określił jako "potworne, aczkolwiek konieczne". Program "Masakra w Norwegii" spróbuje zbadać motywy kierujące fundamentalistą, który postanowił zamanifestować swoje poglądy polityczne w najokrutniejszy z możliwych sposobów. Dzięki światowej sławy ekspertom od psychologii kryminalnej, jak profesor David Wilson i Katherine Newman, widzowie prześledzą mechanizmy, jakie mogły zadziałać w umyśle mordercy, doprowadzając go ostatecznie do wykonania krwawego planu. Psychologiczna analiza pozwoli zrozumieć, kim jest człowiek odpowiedzialny za tę wstrząsającą zbrodnię i co popchnęło go do tego haniebnego czynu. Breivik nie słyszy głosów, nie ma halucynacji - mówi profesor David Wilson - tym samym to, na co musimy zwrócić uwagę, to zaburzenia osobowości, to one mogą nakręcać jego zachowanie. Możemy mieć do czynienia z zaburzeniami osobowości typu B*. Są to osoby o narcystycznej naturze, dla których świat istnieje tylko w dwóch barwach: czarnej i białej. To osoby, które teatralnym gestem podkreślą swoją obecność po to, by nie umknęła ona niczyjej uwadze. Dzięki skrupulatnie wyselekcjonowanemu materiałowi filmowemu, widzowie Discovery Channel będą mogli szczegółowo prześledzić przebieg tragicznego w skutkach dnia. Rozmowy ze świadkami i ocalonymi umożliwią natomiast poznanie zupełnie innej perspektywy wydarzeń.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×