Matador

The Matador, USA 2008

Dokument śledzi zmagania Davida Fandila "El Fandi" pragnącego zostać 13. osobą w Hiszpanii, która zabije 100 byków podczas jednego sezonu corridy.

  • Czas trwania: 74 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Stephen Higgins, Nina Gilden Seavey

Matador w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Stephen Higgins Reżyseria
  • Nina Gilden Seavey Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument śledzi zmagania Davida Fandila "El Fandi" pragnącego zostać 13. osobą w Hiszpanii, która zabije 100 byków podczas jednego sezonu corridy. Jego wysiłek wspierany jest przez najbliższą rodzinę, która z ekscytacją oczekuje sukcesu mężczyzny. Widzowie zobaczą przygotowania Davida do przedsięwzięcia jak również same walki z bykami. Corrida ma wielkie znaczenie w Hiszpanii. Jej przeciwnicy twierdzą, człowiek naraża swoje życie, a zwierzę jest torturowane.

Film dokumentalny, w którym śledzimy zmagania David's Fandila "El Fandi", który pragnie zostać 13. osobą w Hiszpanii, która zabije 100 byków podczas jednego sezonu corridy. Jego wysiłek wspierany jest przez najbliższą rodzinę, która z ekscytacją oczekuje sukcesu mężczyzny. Obserwujemy mężczyznę, kiedy się szkoli i kiedy z wielką precyzją i szybkością walczy. David jest żywym dowodem na to, jak wielkie znaczenie ma ten sport w Hiszpanii. Przeciwnicy jednak nie milczą. W każdej chwili David'owi grozi jakiś uraz. Czy uda mu się spełnić marzenie?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.1 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×