Medellin - Paryż: kokainowy szlak

The Cocaine Route, Francja 2013

Thierry Gaytan przez dwa lata śledził kulisy handlu kokainą. Na każdym etapie narkotykowego biznesu przewodnikami reżysera są ludzie, którzy uczestniczą w procederze.

 • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Thierry Gaytan

Medellin - Paryż: kokainowy szlak w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 16.07.2015 02:15

  TVP 2

 • Środa 10.12.2014 03:40

  TVP 2

 • Wtorek 09.12.2014 23:30

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Thierry Gaytan Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Thierry Gaytan przez dwa lata śledził kulisy handlu kokainą, od ukrytych w dżungli upraw koki, poprzez wytwórnie, hurtownie i siatki przemytnicze, po pośredników i dilerów w wielkich miastach zachodniego świata. Na każdym etapie kokainowego szlaku przewodnikami reżysera są ludzie, którzy uczestniczą w procederze. Obnoszą się oni z bronią, pieniędzmi i narkotykami. Kolumbijskie kartele dostarczają coraz większej ilości produktu na rosnący rynek. W Kolumbii gram kokainy kosztuje półtora euro, w paryskiej dyskotece - 60 razy więcej.

Najlepszy film dokumentalny festiwalu w Nowym Jorku w 2014 r. Poruszający obraz przedstawiający uprawy i produkcję kokainy w Kolumbii, i jej późniejszą drogę do Europy. Kokaina już dawno przestała być rarytasem dla elit. Prawo popytu i podaży powoduje, że kolumbijskie kartele dostarczają coraz większej ilości produktu na rosnący rynek. Cena jest wypadkową walki o klienta oraz kosztów i ryzyka związanego z produkcją, transportem i dystrybucją. Thierry Gaytan przez dwa lata badał meandry tego biznesu, od ukrytych w dżungli upraw koki przez wytwórnie, hurtownie i siatki przemytnicze, po pośredników i dilerów w wielkich miastach Zachodu. Na każdym etapie kokainowego szlaku przewodnikami reżysera są ludzie, którzy uczestniczą w tym procederze. Tworzą barwną galerię postaci, które zapewniają ekipie sporo emocji, ale także informacji z pierwszej ręki. Obnoszą się z bronią, pieniędzmi i narkotykami. Żyją szybko, bo ich przyszłość jest niepewna choć prspektywy w tej branży wyglądają imponująco. W Kolumbii gram narkotyku kosztuje półtora euro, w paryskiej dyskotece już 60 razy więcej. Ale to i tak tanio, jeśli wziąć pod uwagę siłę nabywczą nastawionego na dobrą zabawę Zachodu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×