Medianeras

Medianeras, Niemcy/Hiszpania 2011

Histora mieszkającej w Buenos Aires pary - Martína, projektanta stron internetowych, i Mariny, projektantki witryn sklepowych, których połączyła wspólna pasja - architektura.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Komediodramat
 • Reżyseria: Gustavo Taretto

Medianeras w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Gustavo Taretto Scenariusz
 • Gustavo Taretto Reżyseria
 • Rosario Suárez Montaż
 • Leandro Martínez Zdjęcia
 • Gabriel Chwojnik Muzyka
 • Hernán Musaluppi Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Martín, projektant stron internetowych, i Marina, projektantka witryn sklepowych, mieszkają w Buenos Aires. Oboje lepiej radzą sobie z życiem zawodowym niż prywatnym. Starając się nadążyć za szalonym rozwojem technicznym, zaczynają cierpieć na różnego rodzaju fobie oraz nerwice. Wspólna pasja, którą jest architektura, zbliża Martína i Marinę.

„Medianeras” to nietypowy przewodnik po jednym z najbardziej fascynujących i zaskakujących architektonicznie miast świata - Buenos Aires. Film zdobył Złotą Atenę na MFF Ateny 2011. Martín, projektant stron internetowych, aby poradzić sobie z budzącą niepokój otwartą przestrzenią, fotografuje zakątki miasta, na które nikt nie zwraca uwagi. Marina pracuje jako projektantka witryn sklepowych, jednak jej prawdziwą pasją jest architektura. Bohaterowie to atrakcyjni i inteligentni ludzie, którzy lepiej radzą sobie z życiem zawodowym niż prywatnym. Marina i Martín, starając się nadążyć za szalonym rozwojem technicznym, zaczynają cierpieć na różnego rodzaju fobie oraz nerwice. Życie w dużej aglomeracji miejskiej zamiast zbliżać ludzi do siebie, paradoksalnie powoduje ich samotność; bliskość drugiego człowieka zamiast koić wzbudza niepokój. Chaotyczne i tętniące życiem Buenos Aires jest tu niczym Nowy Jork z najlepszych filmów Woody’ego Allena - fascynuje i uwodzi, zamykając bohaterów w wielkomiejskiej pustce. Pełnometrażowy debiut Gustavo Taretto, fotografa oraz twórcy reklam i wideoklipów, jest rozwinięciem zrealizowanej w 2005 roku krótkometrażowej fabuły, która otrzymała ponad 40 międzynarodowych nagród.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.3 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×