Metamorfozy gwiazd

The Changing Face Of..., 2013

Liza Minnelli to aktorka teatralna i filmowa, której międzynarodową sławę rozpoczął fenomenalny, nagrodzony Oscarem występ w kultowym "Kabarecie" Boba Fosse'a.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Metamorfozy gwiazd w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Liza Minnelli to aktorka teatralna i filmowa, której międzynarodową sławę rozpoczął fenomenalny, nagrodzony Oscarem występ w kultowym "Kabarecie" Boba Fosse'a. Karierę filmową rozpoczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku 2 lat, kiedy wystąpiła u boku sławnej matki w "Dziewczynie z Chicago". W wieku 19 lat była już uznaną artystką teatralną i filmową. Pierwszą nominację do Oscara otrzymała w wieku 23 lat za rolę w filmie "Bezpłodna kukułka". Na statuetkę nie musiała długo czekać - odebrała ją trzy lata później.

Bohaterką tego odcinka serii "Metamorfozy gwiazd" jest córka Judy Garland, czyli Liza Minnelli - aktorka teatralna i filmowa, której międzynarodową sławę rozpoczął fenomenalny, nagrodzony Oscarem występ w kultowym "Kabarecie" Boba Fosse'a. Karierę filmową rozpoczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku 2 lat, kiedy wystąpiła u boku sławnej matki w "Dziewczynie z Chicago". W wieku 19 lat była już uznaną artystką teatralną i filmową. Pierwszą nominację do Oscara otrzymała w wieku 23 lat za rolę w filmie "Bezpłodna kukułka". Na statuetkę Akademii nie musiała długo czekać - odebrała ją trzy lata później za fenomenalną rolę Sally Bowles w kultowym "Kabarecie". Jej życie prywatne dostarczało nie mniejszych emocji - w 1984 roku leczyła się w klinice z powodu przedawkowania narkotyków. Czterokrotnie wychodziła za mąż, a jej ostatnie małżeństwo zakończyło się w 2007 roku.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×