Metr nad ziemią

Polska 2012

Historia sowieckiego marynarza, który w wyniku wielogodzinnej pracy na mrozie przeszedł 29 amputacji. W rezultacie Siergiej ma obecnie około jednego metra wzrostu.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Metr nad ziemią w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem dokumentu jest Siergiej, marynarz floty wojsk sowieckich. W czasie przygotowań okrętu do pokojowej misji w Angoli został zmuszony do wielogodzinnej pracy na mrozie. Bilans tego zdarzenia to 29 amputacji i ponad 9 lat w murach sowieckich szpitali. W rezultacie takiego leczenia Siergiej ma obecnie około jednego metra wzrostu. Dziś patrzy na świat z zupełnie innej perspektywy niż dawniej.

Bohaterem filmu jest Siergiej, marynarz floty wojsk radzieckich. W czasie przygotowań okrętu do pokojowej misji w Angoli zostaje zmuszony do wielogodzinnej pracy w ponad 30 - stopniowym mrozie. Bilans tego zdarzenia to 29 amputacji i ponad 9 lat w murach radzieckich szpitali. W rezultacie takiego leczenia Siergiej ma dzisiaj około jednego metra wzrostu. Niezwykłe przemiany w jego losie sprawiają, że ten jeden metr wzrostu daje mu zupełnie inną perspektywę. Siergiej tak to podsumowuje: "... z wysokości jednego metra świat wygląda inaczej. Chyba piękniej.

Komentarze

Skomentuj
 • Denim (gość)

  Za emisje filmu o tej godzinie, ktoś powinien być zwolniony...

  10.10.2012 00:25
 • jerzys@...

  Właśnie skończyłem oglądać.Niesamowity dokument.Dla wszystkich, którzy lubią narzekać!

  08.10.2012 22:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×