Miasto biegaczy

Wielka Brytania/Etiopia 2012

W Etiopii, jednym z najbiedniejszych krajów świata, sport jest dziedziną, która daje możliwość spełnienia marzeń o dostatnim życiu. Z miejscowości Bekoji pochodzą wspaniali biegacze.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Miasto biegaczy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wielkich biegaczy: Tirunesh Dibabę, Kenenisa Bekelego i Derartu Tulu, łączy to, że pochodzą z etiopskiego miasta Bekoji. W Etiopii, jednym z najbiedniejszych państw świata, sport jest dziedziną, która daje możliwość spełnienia marzeń o dostatnim życiu. Z miejscowości Bekoji wywodzą się wspaniali biegacze. Twórcy wybrali się właśnie tam, by śledzić losy grupy młodych sportowców, którzy próbują sił w bieganiu. Przez 3 lata dokumentaliści przyglądają się ich sukcesom, porażkom i dojrzewaniu.

Co łączy mistrzów świata i medalistów igrzysk olimpijskich w bieganiu Tirunesh Dibabę, Kenenisa Bekelego i Derartu Tulu? Wszyscy pochodzą z jednego etiopskiego miasta - Bekoji. W Etiopii, jednym z najbiedniejszych państw świata, sport jest dziedziną, która daje możliwość spełnienia marzeń o dostatnim życiu. Z miejscowości Bekoji pochodzą jedni z najlepszych biegaczy na świecie. Twórcy dokumentu wybrali się właśnie tam, by śledzić losy grupy młodych sportowców, którzy próbują swych sił w bieganiu. Przez 3 lata z kamerą przyglądają się ich sukcesom, porażkom i dojrzewaniu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×