Miasto ruin

Miasto ruin, Polska 2010

Wiosna, rok 1945. Liberator zmniejsza pułap lotu. Leci wzdłuż Wisły, by chwilę później znaleźć się nad rejonem niedawnych walk powstańców, zburzoną Warszawą.

 • Czas trwania: 8 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Damianm Nenow

Miasto ruin w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Damianm Nenow Reżyseria
 • Damian Nenow Autor

Opis programu

Reżyseria: Damian Nenow Celem filmowego projektu było przede wszystkim oddanie atmosfery grozy, przedstawienie z całym realizmem zniszczonej i wyludnionej Warszawy. Podstawą filmu stały się zdjęcia lotnicze. Plan lotu został opracowany na podstawie autentycznych zapisów z dzienników pokładowych samolotów typu Liberator oraz drobiazgowo przygotowanej listy kluczowych budowli i miejsc Warszawy. Wiosna, rok 1945. Liberator zmniejsza pułap lotu, schodzi poniżej warstwy chmur. Leci na północ wzdłuż Wisły, aby chwilę później znaleźć się nad zburzoną stolicą, w rejonie niedawnych walk powstańców warszawskich. Film "Miasto ruin" to absolutny unikat! Nikt do tej pory nie zrekonstruował w ten sposób widoku miasta, które praktycznie znikło z powierzchni ziemi.

Komentarze

Skomentuj
 • max (gość)

  Film robi wrażenie. Natomiast chce skomentować termin wyświetlania - ostatni dzień Powstania Warszawskiego- bo wydaje mi się że niestety wpisuje się on w krytykę Powstania co jest niestety smutne. Te ruiny nie są wynikiem działań powstańczych tak jak to może sugerować termin puszczenia tego filmu. W czasie powstania zniszczono ok 35% budynków. Dopiero celowe wyburzanie zabudowy Warszawy w zemście przez Niemców ju po Powstaniu doprowadziło do takich zniszczeń.

  02.10.2015 19:58

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×