Między rockiem a kowadłem

Rock And A Hard Place, USA 2017

W amerykańskich ośrodkach penitencjarnych zaczynają się pojawić eksperymentalne programy resocjalizacyjne. Zamiast odbywać długi wyrok, skazani mogą wziąć udział w kilkumiesięcznym treningu.

 • Czas trwania: 81 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Matthew O'Neill, Jon Alpert

Między rockiem a kowadłem w telewizji

ZwińRozwiń
 • Premiera

  Środa 07.06.2017 02:25

  HBO2

 • Premiera

  Piątek 19.05.2017 22:45

  HBO2

 • Premiera

  Środa 17.05.2017 21:00

  HBO2

Twórcy

 • Matthew O'Neill Reżyseria
 • Jon Alpert Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Ze statystyk wynika, że Stany Zjednoczone mają najwyższy na świecie współczynnik liczby osób przebywających w więzieniach w stosunku do liczby ludności. Co więcej, 70% osób opuszczających więzienia w ciągu trzech lat do nich wraca. W amerykańskich ośrodkach penitencjarnych zaczynają się pojawić eksperymentalne programy resocjalizacyjne. Zamiast odbywać długi wyrok, skazani mogą wziąć udział w kilkumiesięcznym treningu.

Ze statystyk wynika, że Stany Zjednoczone mają najwyższy na świecie współczynnik liczby osób za kratkami w stosunku do liczby ludności. Co więcej, siedemdziesiąt procent osób opuszczających więzienia w ciągu trzech lat do nich wraca. System zdaje się być nieudolny. Są jednak osoby i organizacje, które próbują go zmienić. W amerykańskich ośrodkach penitencjarnych zaczynają się pojawić eksperymentalne programy resocjalizacyjne. Zamiast odbywać długi wyrok, skazani mogą wziąć udział w kilkumiesięcznym treningu. Jednym z nich jest niezwykle wymagający psychicznie i fizycznie Miami-Dade County Corrections & Rehabilitation Boot Camp. Twórcy filmu śledzą postępy jego uczestników. Ich zmieniające się nastawienie do siebie i świata. Inspirujący film dokumentalny pokazujący alternatywne podejście do systemu więziennictwa. Obraz w reżyserii dwukrotnie nominowanych do Oscara Jona Alperta oraz Matthew O'Neilla (China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province) mówi o programie resocjalizacyjnym, który obniża z siedemdziesięciu do piętnastu procent skłonność więźniów do recydywy. Producentem wykonawczym tego błyskotliwego, przywracającego wiarę w ludzi dokumentu jest znany m.in. z San Andreas aktor Dwayne Johnson, który sam w młodości miał problemy z prawem.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×