Mieszkanie numer 12

Life/Drawing / Apartment 12, USA 2001

30-kilkuletni artysta Alex próbuje zaistnieć w show-biznesie Los Angeles. Jego kariera i życie uczuciowe wciąż nie przebiegają tak, jakby sobie tego życzył. Niebawem ta sytuacja może ulec zmianie.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Komedia romantyczna
  • Reżyseria: Dan Bootzin

Mieszkanie numer 12 w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Dan Bootzin Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

30-kilkuletni artysta Alex próbuje zaistnieć w show-biznesie Los Angeles. Jego kariera wciąż nie przebiega tak, jakby sobie tego życzył. Również życie uczuciowe nie daje mu satysfakcji. Kurator odwołuje jego artystyczne show, a dziewczyna, Yvette, postanawia go opuścić. Alex zamieszkuje w tanim domu czynszowym w towarzystwie ekscentrycznych sąsiadów - kobiety w średnim wieku, Sylvii, prostytutki Darlene i hiszpańskiego Don Juana. Żeby zarobić na życie, musi sprzedawać pizzę. Ta sytuacja przynosi nieoczekiwaną odmianę losu.

30-kilkuletni Alex (Mark Ruffalo) jest jednym z wielu artystów próbujących zaistnieć w show-biznesie Los Angeles. Jego kariera wciąż jednak nie przebiega tak, jakby sobie tego życzył. Ale nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej: pewien wpływowy kurator sztuki odwołuje jego artystyczny show, który miał się niebawem odbyć. Na domiar złego Alex nie znajduje satysfakcji także w życiu osobistym. Jego dziewczyna Yvette (Anne Marie Johnson) jest modelką, która wciąż gdzieś wyjeżdża, a teraz postanawia odejść od niego na dobre. Alex zamieszkuje w tanim domu czynszowym w towarzystwie ekscentrycznych sąsiadów: samotnej kobiety w średnim wieku Sylvii (Mary Coleston), prostytutki Darlene (Krystina Carson) i hiszpańskiego Don Juana (Manuel Cabral). Żeby związać koniec z końcem musi wrócić do starego zajęcia i sprzedawać pizzę. Nowa sytuacja przynosi nieoczekiwaną szansę na odmianę losu. "Mieszkanie numer 12" to pełnometrażowy debiut reżyserski Dana Bootzina, który napisał też scenariusz i był montażystą obrazu. Wcześniej jego krótkometrażowy film "Six Point Nine" otrzymał w 1991 roku Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. W postać Alexa wcielił zdobywający coraz wyższą pozycję w hollywoodzkim kinie, Mark Buffalo, który debiutował rolami drugoplanowymi w mniej znanych produkcjach na początku lat 90. Popularność przyniosły mu filmy "Klub 54", "Sejfmeni" i "Przejażdżka z diabłem". Dziś ma w dorobku takie hity, jak "To wciąż mój mąż", "Szyfry wojny", "Szkoła stewardes", "Tatuaż", "Zakładnik", "Zakochany bez pamięci", "Jak w niebie" czy "Z ust do ust". W postać jego filmowej partnerki wcieliła się Anne-Marie Johnson, pamiętana z popularnych seriali, takich jak "Posterunek przy Hill Street", "Melrose Place", "Kameleon", "Ally McBeal", "Sprawy rodzinne 2", "Bez pardonu", "Babski oddział" i "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze". W filmie pojawiają się również: Beth Ulrich ("Eskorta 2", "Invisible Mom"), Mary Coleston ("Dentysta 2", "Drew Carey Show") i Krystina Carson ("Człowiek z księżyca").

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×