Miłość bez barier

Handicapped. Their Desire For Love, Francja 2009

Film przedstawia problem potrzeb seksualnych osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo. Bohaterowie dokumentu opowiadają o tęsknocie za bliskością i o marzeniach o miłości.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Miłość bez barier w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Film przedstawia problemy osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, zależnych od innych podczas wykonywania codziennych czynności, a ze względu na ułomność zepchniętych poza nawias społeczeństwa. Autorzy koncentrują się na kwestii potrzeb seksualnych. Bohaterowie dokumentu opowiadają o tęsknocie za bliskością i o marzeniach o miłości. Twórcy filmu stawiają pytanie, czy społeczeństwo może odbierać niepełnosprawnym prawo do seksualności.

Film dotyka problemu osób niepełnosprawnych fizycznie i mentalnie, zależnych od innych przy wykonywaniu każdej codziennej czynności i ze względu na swoje ułomności zepchniętych poza nawias społeczeństwa. Autorzy dokumentu koncentrują się na niezwykle trudnej, często pomijanej bądź ukrywanej kwestii potrzeb seksualnych osób niepełnosprawnych. Podczas szczerych, poruszających rozmów niepełnosprawni bohaterowie opowiadają o swojej tęsknocie za bliskością i marzeniach o miłości, również tej cielesnej. Twórcy filmu stawiają pytanie, czy społeczeństwo ma prawo odbierać niepełnosprawnym prawo do seksualności. A jeśli nie, jakie rozwiązania jest w stanie im zaoferować.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×