Miłość i puste słowa

Miłość i puste słowa, Polska 2018

Adam i Wanda są małżeństwem od wielu lat. On jest zdrowy, ona choruje na alzheimera. Stan Wandy gwałtownie się pogarsza. Wbrew radom lekarzy i rodziny Adam trwa przy żonie i sam się nią opiekuje.

 • Czas trwania: 77 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Małgorzata Imielska

Miłość i puste słowa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Małgorzata Imielska Reżyseria
 • Maciej Kozlowski Zdjęcia
 • Marek Napiórkowski Muzyka
 • Małgorzata Imielska Scenariusz
 • Marek Skorupski Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o miłości w obliczu nieuleczalnej choroby. Uczucie trwa na przekór cierpieniu, złości i bezsilności. Adam i Wanda są małżeństwem od wielu lat. On jest zdrowy, ona choruje na alzheimera. Adam sam opiekuje się żoną. Jej stan gwałtownie się pogarsza. Wbrew radom lekarzy i rodziny Adam postanawia trwać przy żonie i pielęgnować ją, a także nieustannie przypominać o ich wspólnym życiu. To postanowienie jest bardzo trudne do spełnienia.

Pełnometrażowy film dokumentalny "Miłość i puste słowa" to intymna opowieść o miłości w obliczu nieuleczalnej choroby. Miłości na przekór cierpieniu, złości i bezsilności. Bohaterowie to Adam i Wanda, wieloletnie małżeństwo. On jest zdrowy, ona choruje na Alzheimera. Punktem wyjścia historii jest moment, gdy stan kobiety gwałtownie się pogarsza. Jej niepamięć staje się coraz bardziej dojmująca. Adam sam opiekuje się żoną. Codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Myje, karmi, zmienia pieluchy. I ciągle przypomina o dawnym życiu. Pokazuje stare, amatorskie filmy z ich przeszłości, a na nich ich samych. Młodych, zakochanych. Wierzących w szczęśliwą przyszłość. Wspólną przyszłość. Adam postanowił, że nie odda Wandy. Po prostu. Na przekór temu, że jego życie staje się piekłem. Wbrew radom lekarzy i rodziny. Postanowił, że nie zrobi tego nawet wtedy, gdy ona zapomni jego imię. Wie, że jej oczy zawsze szukają jego. Czy zdoła wypełnić swoje przyrzeczenie?

Komentarze

Skomentuj
 • Piękny film o (gość)

  Piękny film o z

  06.11.2019 19:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×