Miodobranie w Nepalu

Honey Hunting in Nepal, 0

Jimmy udaje się na wyprawę po nepalski miód. Przygoda wymaga od niego nie tylko niezłomnej motywacji, ale również odwagi i siły.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Miodobranie w Nepalu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jimmy Doherty udaje się w Himalaje w poszukiwaniu złotego rarytasu. Dziko żyjące w Nepalu pszczoły olbrzymie mają gniazda na wysokości 2500-4000 n. p. m. Owady są niezwykle agresywne, dlatego zbieranie miodu należy do zajęć bardzo niebezpiecznych. Jimmy będzie musiał się zmierzyć się nie tylko z pszczołami. Dostęp do gniazd jest bardzo utrudniony ze względu na to, że są one umiejscowione na urwiskach. Pszczoły olbrzymie są w stanie wznieść się na wysokości niedostępne dla innych owadów.

Jimmy Doherty, rolnik, gospodarz programów telewizyjnych jest miłośnikiem miodu. W "Miodobraniu w Nepalu" widzowie maja okazję zobaczyć, jego niesamowicie niebezpieczną wyprawę w Himalaje? w poszukiwaniu złotego rarytasu. Dziko żyjące w Nepalu pszczoły olbrzymie mają swoje gniazda na wysokości 2500 - 4000 n. p. m. Owady są niezwykle agresywne, dlatego zbieranie miodu należy do zajęć bardzo niebezpiecznych. Jednak nie tylko z pszczołami będzie musiał się zmierzyć Jimmy. Dostęp do gniazd jest bardzo utrudniony ze względu na to, że są one umiejscowione urwiskach. Osoby zbierając miód dostają się do nich z powietrza za pomocą prostych narzędzi, takich jak bambusowe drabiny i liny. Himalajskie pszczoły olbrzymie dzięki swojemu rozmiarowi są w stanie wznieść się na wysokości niedostępne niemalże dla innych owadów. Tam zbierają pyłki z kwiatów i ziół, które rośną na dziewiczych terenach górskich. Miody z Nepalu, dzięki niepowtarzalnym smakom należą do najdroższych miodów na świecie. Dodatkowo zawód zbieracza miodu w Nepalu, który istniał przez wieki, obecnie zanika. Jimmy ma jedyną szansę w życiu, aby udać się na wyprawę po nepalski miód. Musi okiełznać swoje lęki, wygrać ze swoimi słabościami i zaufać bambusowej drabinie. Ta przygoda wymaga od niego nie tylko niezłomnej motywacji, ale również odwagi i siły.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×