Miss transseksualistek

Trantasia, USA 2006

Dokument przedstawia przebieg i kulisy pierwszej edycji wyborów Miss Świata Transseksualistek, które odbyły się w Las Vegas.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jeremy Stanford

Miss transseksualistek w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jeremy Stanford Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pierwsza edycja wyborów Miss Świata Transseksualistek odbyła się w Las Vegas. Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej stanęło sześć uczestniczek. Reżyser otrzymał możliwość zajrzenia z kamerą za kulisy wyborów. Podglądał przygotowania do imprezy i jej przebieg, a przy okazji przeprowadził szczere wywiady z jej uczestniczkami. W zabawny, poruszający sposób namalował portrety osób, które musiały przezwyciężyć nietolerancję i uprzedzenia rodzin, aby móc odnaleźć się w wymarzonej roli prawdziwej divy.

Cassandra była kiedyś chłopcem. Jej ojciec, trener koszykówki zapowiedział jej, że byłaby najbrzydszą kobietą świata. Teraz jednak bierze udział w konkursie piękności. Obok pięciu innych wyjątkowych kobiet. Pełen splendoru Las Vegas staje się areną pierwszej edycji wyborów Miss Świata Transseksualistek. Do rywalizacji o koronę staje sześć uczestniczek. Jedna z nich była kiedyś ministrantem, inna wychowywała się na ulicach Puerto Rico, jeszcze innej głęboko religijna matka powiedziała, że świat się skończy, gdy mężczyzna przemieni się w kobietę. Ten dzień nadszedł, ale dla uczestniczek konkursu oznacza on dopiero początek. Początek spełnienia wielkiego marzenia. „Miss Transseksualistek” opowiada o pewnej części społeczeństwa, które jest często wyszydzane lub w najlepszym wypadku ignorowane” - przekonuje reżyser Jeremy Stanford. „Tak, jest to film o transseksualistkach, ale jego oddziaływanie sięga znacznie dalej. Mierząc się z przeciwnościami losu, te kobiety postanowiły wieść życie z niekłamaną gracją i humorem. Zainspirowały mnie do nakręcenia filmu ukazującego ich stosunek do świata”. Stanford otrzymał możliwość zajrzenia z kamerą za kulisy wyborów. Podglądał przygotowania do imprezy i jej przebieg, a przy okazji przeprowadził szczere wywiady z jej uczestniczkami. W zabawny, poruszający sposób namalował portrety osób, które musiały przezwyciężyć nietolerancję i uprzedzenia swoich rodzin, aby móc odnaleźć się w wymarzonej roli prawdziwej divy. „Moim celem było przedstawienie osobistych historii tych kobiet w sposób uczciwy, który byłby jednocześnie informujący i atrakcyjny” - przekonuje Stanford. „Miss Transseksualistek” ukazuje konkurs piękności i wyszukane fryzury, ale w tle to historie rodzin, miłości i przede wszystkim niebywałej wytrwałości ludzkiego ducha”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×