Młode wilki 1/2

Mlode Wilki 1/2, Polska 1998

Trzej policjanci znajdują walizkę, a w niej pół miliona dolarów. Dwaj z nich mordują trzeciego, uczciwego, a o zbrodnię oskarżają niejakiego Krzyśka Drozdowskiego, przypadkowego świadka zdarzenia.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Film sensacyjny
 • Reżyseria: Jarosław Żamojda

Młode wilki 1/2 w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Anna Mucha jako Ania
 • Krzysztof Antkowiak jako Krzysiek
 • Jarosław Jakimowicz-Kriegl jako Cichy
 • Zbigniew Suszyński jako Skorpion
 • Paweł Deląg jako Biedrona
 • Tomasz Preniasz-Struś jako Kobra
 • Alex Murphy jako Alex

Twórcy

 • Jarosław Żamojda Reżyseria
 • Jarosław Żamojda Scenariusz
 • Andrzej J. Jaroszewicz Zdjęcia
 • Grzegorz Daroń Muzyka
 • Marek Denys Montaż
 • Marek Burgemajster Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Szczecin, rok 1994. Zarówno biznesmeni, jak i mafia, przemycają z Niemiec wielkie ilości spirytusu. Jednym z przemytników jest Jerzy Chmielewski. Tymczasem na plaży trzej policjanci znajdują walizkę, a w niej pół miliona dolarów. Dwaj z nich mordują trzeciego, uczciwego, a o zbrodnię oskarżają niejakiego Krzyśka Drozdowskiego, przypadkowego świadka zdarzenia. Zajmujący się sprawą Krzysztofa prokurator Wielewski oferuje mu, odpłatnie, swą pomoc. Tymczasem Ania przyłącza się do grupy przestępców, którzy jadą do Niemiec po spirytus.

"Młode wilki 1/2" zrobiłem przede wszystkim dlatego, że otrzymałem mnóstwo listów z prośbą, żeby była druga część. Ludzie chodzący do kina szukają nie tylko amerykańskiej konserwy, ale również filmów mówiących o nich i o miejscu, w którym żyją. Poza tym objechałem z "Młodymi wilkami" całą Polskę, rozmawiałem z młodzieżą. Były takie spotkania, które trwały godzinami, więc pomyślałem, że jeśli ten film coś w młodych ludziach poruszył, to należy o tym jeszcze porozmawiać. Napisałem więc scenariusz, akcję ponownie umieściłem w Szczecinie. Pojawiają się również postaci z pierwszej części; ale poruszam trochę inne sprawy. Moi bohaterowie muszą pokazać, czy potrafią bronić w życiu wartości, które cenią. W jakim stopniu takie słowa jak miłość, przyjaźń, wierność, moralność są w stanie wypełnić treścią"- zwierzał się w jednym z wywiadów Jarosław Żamojda. Jego drugi autorski film znów podzielił publiczność i krytykę. Ci pierwsi, pamiętający poprzednie"Młode wilki", z reguły zaakceptowali także kontynuację. Ci drudzy zaś byli wyjątkowo zgodni w negatywnej ocenie filmu. Szczecin 1994. Zarówno polscy szemrani biznesmeni, jak i mafia przemycają wielkie ilości spirytusu z Niemiec. Jednym z"importerów"jest Jerzy Chmielewski. Zamiast wejść w spółkę z mafią i skorumpowanymi przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, zawiera układ z prokuratorem Wielewskim, kolegą z lat szkolnych. Tymczasem na miejscowej plaży trzej policjanci znajdują walizkę z pół milionem dolarów. Dwaj z nich mordują trzeciego, uczciwego, a o zbrodnię oskarżają niejakiego Krzyśka Drozdowskiego, przypadkowego świadka zdarzenia. Jego sprawą zaczyna się wkrótce ajmować prokurator Wielewski. Zawiera on z Anią, dziewczyną Krzyśka, cichy układ. Każe jej przyłączyć się do grupy młodocianych przestępców: Cichowskiego, Biedrony, Kobry i Skorpiona, którzy jadą do Niemiec po spirytus. Zadaniem dziewczyny ma być zlokalizowanie gorzelni i przekazanie tej informacji Wielewskiemu. Prokurator, bez porozumienia z Anią, składa też"propozycję nie do odrzucenia"Krzyśkowi. Chcąc odzyskać wolność, chłopak musi wraz z dwoma innymi więźniami dostać się do gorzelni wskazanej przez Anię i wykraść dyskietki z danymi o polskich importerach przemycanego spirytusu. Film sensacyjny, 96 min, Polska 1997 Scenariusz i reżyseria: Jarosław Żamojda Zdjęcia: Andrzej J. Jaroszewicz Muzyka: Grzegorz Daroń Aktorzy: Anna Mucha, Krzysztof Antkowiak, Jarosław Jakimowicz - Kriegl, Zbigniew Suszyński, Paweł Deląg, Tomasz Preniasz - Struś, Alex Murphy, Jan Nowicki, Jerzy Molga, Aleksander Fabisiak, Zdzisław Wardejn, Marcin Sosnowski, Jerzy Braszka, Andrzej Musiał, Grzegorz Mostowicz - Gerszt, Jacek Bereżański, Redbad Klynstra, Justyna Grzybek i inni

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  No to już wiadomo po co była ta ustawka w centrum handlowym... Musieli o sobie przypomnieć...

  31.08.2013 23:48
 • Leszka stary (gość)

  bardzo kulturalny film

  07.02.2013 08:19
 • jo (gość)

  złoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!

  10.07.2012 22:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×