Mój biust świadczy o mnie

My Big Breasts and Me, Wielka Brytania 2007

Duży biust może przeszkadzać w codziennym życiu, a nawet uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Na przykładzie trzech młodych kobiet autorzy filmu pokazują, jak radzić sobie z tym problemem.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Mój biust świadczy o mnie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 02.07.2013 23:00 Odcinek 50

  TVP 2

 • Poniedziałek 04.03.2013 13:30 Odcinek 50

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Duży biust może przeszkadzać w codziennym życiu, a nawet uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Problem ma dwa aspekty - psychologiczny i fizyczny. Skutki fizyczne to bóle mięśni ramion i szyi, bóle głowy oraz pleców, powodujące, że wiele codziennych czynności staje się udręką. Pośród skutków psychologicznych najistotniejsza jest niska samoocena. Właścicielki obfitych biustów mają kłopoty w pracy, ich piersi są przedmiotem dowcipów. Na przykładzie trzech młodych kobiet autorzy filmu pokazują, jak radzić sobie z tym problemem.

Duże piersi... pełno ich w męskiej prasie kolorowej są dumą celebrytek. Wszyscy wiedzą, że duże piersi są seksowne, ale i zabawne. W komediach często spotyka się gagi związane z biustem. To są żarty na poziomie sztubackim, czasem lekko nieprzyzwoite, ale raczej niegorszące. Podobno kobiety, którym natura poskąpiła dużego biustu, zazdroszczą dziewczynom o obfitych kształtach. A co na temat dużych piersi sądzą same ich posiadaczki? Wcale nie są z nich zadowolone. Narzekają, że ludzie się na nie gapią, często nie przebierając w komentarzach. Poza tym, dźwiganie tych kilogramów to duże obciążenie dla ramion, pleców i nóg. Duży biust może przeszkadzać, a nawet uniemożliwić normalne życie. 19 - letnia Maddie studiuje fotografię. Bardzo chciałaby się znaleźć się po drugiej stronie obiektywu. Ma metr osiemdziesiąt wzrostu i jest szczupła, ale ma piersi o pięć rozmiarów większe niż przeciętna Brytyjka. Maddie uważa, że z takim biustem nie można się modnie ubierać. Nikt nie szyje takich ubrań. A ona kocha modę i fotografię i bardzo chciałaby pracować w tej branży. Gdyby tylko mogła zmniejszyć swoje piersi. Koleżanki mówią, że chętnie się z nią zamienią, ale gdyby naprawdę miały taki biust, wcale by tak nie mówiły. Duże piersi to ogromny ciężar do dźwigania. Wiele kobiet skarży się lekarzom na ból kręgosłupa. Nie mogą normalnie pracować, nie mogą siedzieć przez dłuższy czas, unikają życia towarzyskiego. Niektóre rozważały nawet samobójstwo z tego powodu. Problem ma dwa aspekty: psychologiczny i fizyczny. Skutki czysto fizyczne to bóle mięśni ramion i szyi, bóle głowy i pleców. Dolegliwości te powodują, że wiele codziennych czynności staje się udręką. Jeśli chodzi o skutki psychologiczne, najważniejsza jest niska samoocena. Jest się przedmiotem dowcipów, są kłopoty w pracy. Zwłaszcza dla nastolatek taka figura może być przyczyną traumatycznych przeżyć. Na przykładzie trzech młodych kobiet: Maddie, Jodie i Vicky autorzy filmu pokazują, że jednak można poradzić sobie z tym słodkim ciężarem.

Komentarze

Skomentuj
 • tlumacz: wynocha! (gość)

  Tlumaczenie tytulu jest z d....

  04.03.2013 14:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×