Moja śmierć

When I Was Dead, Holandia 2011

Dokument przedstawia historie osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Przeżycia trójki bohaterów wywarły wpływ na ich dalsze życie. Autorki filmu pokazują zmianę w ich podejściu do świata.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Moja śmierć w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia historie osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Stan, w którym ustają widoczne oznaki życia organizmu - bicie serca, oddech i krążenie krwi, od śmierci biologicznej odróżnia nieprzerwana praca mózgu. To doświadczenie mają za sobą bohaterowie filmu. Sam van Haaster został przysypany przez lawinę podczas wyprawy na biegun północny. Robotnik Koos van Rijswijk trafił do szpitala po wypadku na skuterze. Zator tętnicy płucnej wywołał stan krytyczny Henriette ter Braake. To, co przeżyli, wywarło wpływ na ich dalsze życie.

W jednej krótkiej chwili przed oczami pojawia się przegląd najważniejszych momentów życia. Czasami człowieka ogarnia trudne do opisania poczucie lekkości i spokoju. Czy można przeżyć własną śmierć? Kiedy umieramy naprawdę? Co znajduje się po drugiej stronie? Dokument "Moja śmierć" przedstawia historie kilku osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Śmierć kliniczna to stan, w którym ustają widoczne oznaki życia organizmu. Zatrzymuje się bicie serca, oddech, krążenie krwi. Od rzeczywistej śmierci biologicznej odróżnia go jedynie fakt nieprzerwanej pracy mózgu. Doświadczenie to ma za sobą trójka bohaterów dokumentu "Moja smierć". Projektant Sam van Haaster podczas wyprawy na biegun północny został pogrzebany przez lawinę pod metrową warstwą śniegu. Wielkomiejski robotnik Koos van Rijswijk trafił do szpitala tuż po poważnym wypadku, którego doznał jadąc na skuterze. Wreszcie Henriette ter Braake - z zawodu inżynier. Do stanu krytycznego doprowadził ją zator tętnicy płucnej. Całą trójka przeżyła coś, w co sami nie są do końca w stanie uwierzyć. Jednak wpływ, jaki to doświadczenie wywarło na ich dalsze życie jest niepodważalny. Teraz deklarują bez wahania, że nie boją się już śmierci. Jak zmieniły się cele, wartości i pomysły na życie trójki bohaterów? Czy dramatyczna ucieczka z zaświatów nakazała im przejść wewnętrzną przemianę? Jak wyglądał pobyt po drugiej stronie i co stamtąd z sobą przynieśli? Dokument nakręcony przez reżyserki Maasję Ooms i Ingrid Wender pokazuje jak Henriette, Koos i Sam zmieniają krok po kroku podejście do świata, gruntownie przebudowując własne życie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×